Wspinaczka w strojach ludowych i ekstremalny berek. Śladami sportu na świecie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 12:00
Rzucili wszystko i wyjechali w podróż dookoła świata. Hanna Bora i Jacek Śledziński podróżują śladami... sportów narodowych w krajach, które odwiedzają. 
Audio
  • Jak gra się w football na Antypodach? Hanna Bora i Jacek Śledziński o swoich podróżach (Rozbiegani/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: igorovsyannykov/Pixabay

- Jesteśmy w drodze od ponad trzech lat - mówił Jacek Śledziński, 1/2 duetu podróżniczego "Śledź nas". - Naszym celem podczas tej podróży chcieliśmy odnaleźć i poznać lokalne tradycje sportowe. Udało nam się na własne oczy zobaczyć rozgrywki walki muay thai w Azji, lucha libre w Meksyku, czy footballu australijskiego na Antypodach - wyliczał gość Czwórki.

- W każdym zakątku świata szukaliśmy czegoś ciekawego. Każdy sport, spotkania z zawodnikami staraliśmy się udokumentować, ale to nie była wyłącznie praca reporterska. Staraliśmy się spróbować własnych sił w każdej dyscyplinie - wyjaśniał.

Jaka dyscyplina staje się sportem narodowym w Indiach? Na czym polega kabaddi? Co wyróżnia wspinające się na sześciotysięczniki Boliwijki? Co oprócz sportu odkryli w trakcie swoich podróży? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Hanna Bora i Jacek Śledziński (podróżnicy, prowadzącą bloga "Śledź nas")

Data emisji: 30.03.2019

Godzina emisji: 10.31

ac

Czytaj także

Poznań XXI wieku - dobrze brzmi i wygląda

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 18:50
Poznań to miasto z tradycjami, które odważnie patrzy w przyszłość. Są tutaj m.in. zachwycający formą Bałtyk oraz świetnie brzmiąca Sala Ziemi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obowiązkowe mediacje przed rozwodem. Nadchodzą zmiany w prawie rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 15:15
W ubiegłym roku zawarto w Polsce prawie 193 tysięcy małżeństw. W tym samym czasie sfinalizowano także ponad 65 tysięcy rozwodów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tańce, kozackie walki i teatr ognia. Czwórka w osadzie Ataman

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 16:30
Zaledwie 7 km od centrum Olsztyna, a zarazem tak daleko od miejskiego zgiełku, na pięknym leśnym wzgórzu można poczuć zadziornego kozackiego ducha. Odwiedziliśmy osadę Ataman - miejsce z innej epoki. 
rozwiń zwiń