Nauka pływania. "To sport, w którym trzeba się rozluźnić"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 13:20
- Oddychanie, leżenie na wodzie i praca nóg - to najważniejsze elementy, które powinien opanować pływak. I nad którymi pracować na kazdym poziomie zaawansowania - wyjaśnia Adrianna Wawrzynkiewicz, instruktorka pływania. 
Audio
  • Dlaczego warto nauczyć się pływać? (Rozbiegani/Czwórka)
Adrianna Wawrzynkiewicz i Karina Terzoni
Adrianna Wawrzynkiewicz i Karina TerzoniFoto: Czwórka

Adrianna Wawrzynkiewicz Dla amatorek pływania strój powinien być jak najprostszy. Co oczywiście nie znaczy, że nie ma być modny

Pływanie nie jest dla człowieka tak naturalną aktywnością jak np. bieganie. - To inny żywioł. A my, nie dość, że żyjemy w środowisku lądowym, to na dodatek w kraju, w którym lato trwa zaledwie dwa miesiące, a zimą trudno samemu zmobilizować się do chodzenia na basen - wyjaśnia instruktorka i przekonuje, dlaczego mimo wszystko warto to zrobić.

Adrianna Wawrzynkiewicz zachęca też, by spróbować treningu w grupie pływackiej. - To bardzo ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy nudzą się na basenie. Na takich zajęciach panuje świetna atmosfera i nawet jak ma się gorszy humor, to grupa potrafi zmobilizować i zdziałać cuda - wyjaśnia.

Jak ocenić nasze umiejętności i poziom pływania? Czy można pozbyć się lęku przed wodą? I dlaczego kraul to najlepszy styl dla początkujących pływaków? O tym m.in. rozmawiamy w audycji. 

Adrianna Wawrzynkiewicz Najczęstszy błąd tych, którzy pływają żabką? To zbyt szeroki chwyt wody

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Adrianna Wawrzynkiewicz (Adrianna Swim, instruktorka pływania)

Data emisji: 25.08.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/mz

Czytaj także

Lara Gessler: jem więcej, ćwiczę mniej, wyglądam lepiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 10:00
- Waga kłamie i nie mówi wszystkiego o sylwetce. A przecież oprócz kilogramów chodzi jeszcze o skład naszego ciała - mówi Lara Gessler, która w ciągu 90 dni odmieniła swoje życie...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chcesz być fit? Zacznij podnosić ciężary

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 14:20
- Wiele kobiet przekonuje się do podnoszenia ciężarów, bo to dyscyplina, dzięki której polepsza się sprawność całego organizmu i gwarantuje równomierny rozwój wszystkich mięśni  - mówi szkoleniowiec Monika Olszewska.
rozwiń zwiń