Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. "Możesz wziąć w nim udział z marszu"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:12
W ten weekend w Piwnicznej-Zdroju odbędzie się 12. odsłona Festiwalu Biegowego. Przez trzy dni zawodnicy będą mierzyć się na różnych dystansach, a festiwalowi goście brać udział w wydarzeniach towarzyszących imprezie. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pindyurin Vasily

Zobacz
00 Joanna Jędrzejczyk 1200.jpg
Joanna Jędrzejczyk: siła naszej głowy jest bardzo istotna dla osiągnięcia sukcesu

Z marszu na start

W programie festiwalu znalazło się m.in. dwadzieścia biegów na różnych dystansach - w tym bieg przebierańców oraz bieg nocny, a także bieg na jedną milę, w którym można wziąć udział nawet bez większego przygotowania. Oficjalny start imprezy zaplanowano na piątek, na godz. 16.00. - Wszystko rozpocznie się od korowodu Lachów i Górali, czyli pięknego widowiska, które zainauguruje tegoroczną odsłonę festiwalu. Potem zaplanowaliśmy biegi na krótsze dystanse: 3 i 15 kilometrów - opowiada prezes Fundacji Festiwal Biegowy Anna Czerwińska. 

Posłuchaj
04:59 CZWÓRKA Rozbiegani - festiwal biegowy 10.09.2021.mp3 Piwniczna-Zdrój czeka na biegaczy. Co w programie Festiwalu Biegowego? (Rozbiegani/Czwórka)

Zobacz
bieganie góry 1200.jpg
Treningi biegowe w Tatrach. Gdzie warto się wybrać?

Festiwal dla wszystkich

I to właśnie możliwość sprawdzenia się w biegach na różnych dystansach będzie główną atrakcją Festiwalu Biegowego. - Oprócz biegów o dwudziestu różnych dystansach, od 300 metrów do tych na 100 kilometrów, mamy biegi zaplanowane i dla profesjonalnych biegaczy i dla amatorów. Można biegać bardzo krótkie dystanse po płaskim terenie, ale przewidziane są też biegi górskie dla wytrwalszych o dystansie od 23 kilometrów do 100 kilometrów - zachęca rozmówczyni Szymona Jaworskiego. - W ciągu tych trzech dni każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ważne jest też to, że rejestrować można się do pół godziny przed startem.

Posłuchaj także:

Zobacz
Rafał Bielawa_z aparatem na trasie biegu 1200.jpg
W biegu po najlepsze ujęcia. Jak wygląda fotografia biegów górskich

Lachy, górale, przebierańcy

Najtrudniejszą z najtrudniejszych konkurencji będzie jednak trwające trzy dni Iron Run Expo. - To komplet biegów. Biegacze podejmują wyzwanie, które polega na pokonaniu każdego dnia trzech dystansów. W sumie przebiegają 300 kilometrów - dodaje Anna Czerwińska. Życie festiwalowe będzie się toczyć nie tylko na trasach, ale i w miasteczku festiwalowym, które powstało na łącznej powierzchni ponad 4 tys. metrów kwadratowych. To właśnie tam będzie można posłuchać muzyki ponad 50 zespołów regionalnych, które w najbliższy weekend odwiedzą Piwniczną-Zdrój. 


Festiwal Biegowy w Piwnicznej -Zdroju odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 roku. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Materiał przygotował: Szymon Jaworsk

Data emisji: 10.09.2021

Godzina emisji: 09.11

kul

Czytaj także

Anna Kącka: od rysowania uciekałam w bieganie

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 14:40
- Bieganie to pasja, bez której nie potrafię żyć. Wystarczy, że zwolnię tempo, zmniejszę liczbę treningów i mam dużo gorszy humor - opowiada Anna Kącka, graficzka po ASP i ultramaratonka z teamu Buff Poland. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ninja Joga. Nie tylko dla superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:30
- Joga i psychologia dają narzędzia, by każdy z nas mógł zadbać o swój dobrostan. Tyle że te narzędzia wydają się nudne, zwłaszcza w konfrontacji z nową aplikacją na telefonie czy z kolejnym sezonem ulubionego serialu - mówi Basia Tworek.
rozwiń zwiń