Kornelia Lesiewicz: wciąż bawię się sportem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 10:48
Kornelia Lesiewicz specjalizuje się w biegu na 400 m. Ma dopiero 17 lat, a na tym dystansie została już halową wicemistrzynią Polski, jest także rekordzistką Polski juniorów. - Kocham biegać i lubię rywalizację - mówiła w Czwórce. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maridav
shutterstock_127305122 bieganie zima 1200.jpg
Bieganie i trekking w górach zimą - ABC bezpieczeństwa
- Bawię się sportem i czerpię z niego radość. mam kochających rodziców i dom, wciąż chodzę do liceum. Nie martwię się o pieniądze i o t, czy będę miała gdzie mieszkać i co jeść - to dostaję od rodziców. Mogę więc pozwolić sobie na to, by sport traktować jak pasję i przyjemność - mówiła w Czwórce.

Posłuchaj
14:20 Czworka Rozbiegani/Lesiewicz 05.03.2021.mp3 Kornelia Lesiewicz o swoich startach, treningach i planach biegowych (Rozbiegani/Czwórka)

 Przed biegaczką start w sztafecie podczas Halowych Mistrzostw Europy. - Oczekiwania są spore, więc wiem, że dam z siebie sto procent. Będzie to dla mnie niesamowita przygoda i ogromne nowe doświadczenie - mówiła w rozmowie z Czwórką. - To także spełnienie jednego z moich największych marzeń - podkreślała. 

Joanna Jędrzejczyk 1200 dm.jpg
Joanna Jędrzejczyk: sukces w sporcie osiąga się głową

Czytaj także:

Jak opowiadała Kornelia Lesiewicz, przed startem ważne dla niej jest, by skupić się na konkretnym biegu. - Wiem, co dokładnie chcę zrobić i co chcę osiągnąć. Nie staję na starcie po to, by po prostu biec, tylko po to, by realizować konkretny cel w określony sposób - mówiła gość Czwórki. Opowiadała także o tym, jak wyglądają jej treningi. - Na co dzień mam różne założenia treningowe. Wszystko zależy od tego, gdzie startuję i co chcemy wraz z trenerem uzyskać. Podstawą jest chęć dania z siebie jak najwięcej. Sztafeta to także ogromna odpowiedzialność, bo pracujemy nie tylko na sukces indywidualny, ale także na sukces całej drużyny - mówiła Kornelia Lesiewicz. 

Sprawdź także:

Jej treningi zależą od tego, czy przygotowuje się do zawodów. - Staram się rozciągać, po treningu robię ćwiczenia wzmacniające. Teraz przed startem ćwiczę tylko raz dziennie. Po prostu szlifujemy formę, by wypaść jak najlepiej. Skupiamy się na zmianach sztafetowych - mówiła w Czwórce. Treningi Kornelia Lesiewicz stara się łączyć z nauką w liceum. - To, że uczymy się zdalnie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Trenuję popołudniami, rano jestem w szkole - mówiła. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość:  Kornelia Lesiewicz 

Data emisji: 05.03.2021

Godzina emisji: 09.12

kd


Czytaj także

Chce pomóc, przebiegając 1000 km przez pustynie świata

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 12:40
Marek Rybiec, na co dzień związany z sektorem inwestycji finansowych, podjął się niezwykłego wyzwania: chce do końca roku przebiec 4 pustynie na 4 kontynentach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Street workout - sposób na wzmocnienie ciała bez dodatkowego sprzętu

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2020 22:00
Jeśli znudzi nam się monotonnny trening na siłowni, czas ruszyć w plener. - Street workout to trening, który rozwija kompleksowo całe ciało - radzi trener Piotr Szwiec. W Czwórce sprawdziliśmy, na czym polegają treningi i od czego należy zacząć.  
rozwiń zwiń