Kuchnia Darii Ładochy. 5 składników na 100 zdrowych potraw

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 12:00
"5 składników zdrowia" - nowa książka Darii Ładochy - to nie tylko kulinarne kompendium wiedzy na temat zdrowego gotowania, ale też patent na wymarzoną sylwetkę bez wyrzeczeń i reżimowych diet. 
Daria Ładocha - dziennikarka i coach zdrowia
Daria Ładocha - dziennikarka i coach zdrowiaFoto: Bartek Kulita

- Każdy ma swoje składniki zdrowia, ja podpowiadam, jakimi zasadami się kierować, żeby zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną - wyjaśnia dziennikarka i coach zdrowia. - Bo tylko wtedy, kiedy będziemy robić to, w czym czujemy się dobrze, nie poddamy się reżimowi, na przykład restrykcyjnej diety, wszystkie inne dziedziny naszego życia będą się układać.

Posłuchaj
19:23 CZWÓRKA Rozbiegani - daria ladocha 26.11.2021.mp3 Daria Ładocha o książce "5 składników zdrowia" (Rozbiegani/Czwórka)

Deska, garnek, nóż i już 

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich to przewodnik jak krok po kroku zmienić swój sposób żywienia. - Pomoże nam w tym pięć narzędzi: nóż, deska, garnek, ogień i dobry nastrój - wymienia Daria Ładocha. - Ważne jest też odpowiednie nastawienie. Dla mnie jedzenie to zmaterializowana energia, którą przetworzy mój organizm, żebym mogła działać. Dlatego dzienne menu dostosowuję do tego, co będę robić. Inaczej jem, kiedy w planach mam bieganie po mieście albo kiedy piszę książkę.  

Zobacz:

Filozofia EAT5

W części kulinarnej znalazł się rodzinny zestaw przepisów na potrawy wegetariańskie, bezglutenowe czy wegańskie, ale również te dla zagorzałych mięsożerców. - W pandemii rozpoczęłam relacje live i gotowałam z pięciu składników. Ogromne zainteresowanie tymi prostymi potrawami zainspirowało mnie do stworzenia kompilacji przepisów, zgodnej z filozofią EAT5. To zdrowe, optymalnie zbilansowane połączenia, które będą wspierały zmianę nawyków żywieniowych - wyjaśnia rozmówczyni Kariny Terzoni. 

Sprawdź także:

Idź z życiem na kompromis

Daria Ładocha przyznaje, że jest "ambasadorką kompromisów z życiem". - Tort, jako metafora życia, ma wiele kawałków, a my możemy zjeść ten, na który mamy ochotę. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, należy próbować, degustować i smakować. Ja jednak nie podpisuję cyrografu z moimi zajawkami, zostawiam trochę miejsca dla siebie. Daję sobie prawo do pójścia na kompromis w każdej dziedzinie życia - podsumowuje.  

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Daria Ładocha Słowińska (dziennikarka, coach zdrowia, autorka książki "5 składników zdrowia")

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 09.15

kul

Czytaj także

Weź głęboki oddech. Dla głowy i dla zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 13:10
O tym, jak ważne jest zdrowie psychiczne i równowaga w sporcie więdzą wszyscy ci, którzy trenują - zawodowo i amatorsko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ninja Joga. Nie tylko dla superbohaterów

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2021 13:30
- Joga i psychologia dają narzędzia, by każdy z nas mógł zadbać o swój dobrostan. Tyle że te narzędzia wydają się nudne, zwłaszcza w konfrontacji z nową aplikacją na telefonie czy z kolejnym sezonem ulubionego serialu - mówi Basia Tworek.
rozwiń zwiń