Wybory na Ukrainie. "Atmosfera jest bardzo nerwowa"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 12:30
We wschodniej części kraju kraju wciąż trwają poważne walki, a już 26 października Ukraińcy udadzą się na wybory do Parlamentu. Jaka atmosfera panuje przed tym wielkim wydarzeniem?
Audio
  • Grzegorz Ślubowski relacjonuje sytuację na Ukrainie ze Słowiańska (Czwórka/Się mówi)
Wiec wyborczy w Kramatorsku
Wiec wyborczy w KramatorskuFoto: EPA/ROMAN PILIPEY/PAP

Grzegorz Ślubowski, redaktor naczelny Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia, przebywa obecnie w Słowiańsku. To miasto znajduje się w obwodzie donieckim, w którym wciąż toczą się walki. - Napięcie wywołała wypowiedź przywódcy donieckich separatystów, który powiedział, że Słowiańsk i Kramatorsk, odbite z ich rąk, muszą zostać na nowo przyłączone. Padło wprost hasło, że może być konieczny atak wojskowy, więc siłą rzeczy jest niezwykle nerwowo - powiedział Ślubowski w audycji "Się mówi".
WOJNA NA UKRAINIE: serwis specjalny >>>

26 października, czyli w najbliższą niedzielę, odbędą się na Ukrainie wybory parlamentarne. Nie brakuje obaw o możliwe rosyjskie prowokacje. Zdaniem Ślubowskiego właśnie w ten sposób można chociażby potraktować wspomnianą wcześniej wypowiedź. - Warto też zwrócić uwagę, że wybory nie będą takie same w całej Ukrainie. Różnica pomiędzy Kijowem, w którym byłem, a wschodem kraju jest naprawdę ogromna - podkreślił dziennikarz.

Dowiedz się więcej: Wybory na Ukrainie>>>

W centralnej i zachodniej Ukrainie panuje przekonanie, że mogą to być wybory wyjątkowe w historii kraju, bo w ich przebiegu nie będą brać udziału oligarchowie. Na Wschodzie jednak wygląda to inaczej. Żeby dowiedzieć się więcej, wysłuchaj nagrania z audycji "Się mówi".
ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krymscy separatyści rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 13:00
Napięcia na Krymie nie słabną. Separatyści mówią coraz donośniejszym głosem, który może budzić niepokój. Sytuację na miejscu śledzi specjalny wysłannik Polskiego Radia - Krzysztof Renik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Ślubowski: Ukraina jest bardzo słaba

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 15:57
Najważniejsze wydarzenie środy 19 marca to jak dotąd nie wpuszczenie na teren Krymu przedstawicieli rządu Ukrainy, zatrzymanie dowódcy Ukraińskiej Floty Czarnomorskiej oraz szturm na siedzibę Ukraińskiej Marynarki Wojennej na Krymie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak promować Polskę za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:30
Projekty logo, które zdaniem tysięcy osób przypominają sprężynę, wzbudziły ogromne kontrowersje. Dominują głosy wyrażające zdecydowany sprzeciw wobec formy i wykonania. A czym właściwie powinniśmy się chwalić i promować?
rozwiń zwiń