Licea zaciekle walczą o uczniów

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 18:20
Magazyn "Perspektywy" po raz kolejny opublikuje ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Wielu uczniów przykłada dużą wagę do tych rezultatów.
Audio
  • Najnowsza edycja rankingu "Perspektywy" przyniesie spore zmiany (Czwórka/Się mówi)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images

Anna Wdowińska, reprezentująca "Perspektywy", przyznała, że czekają nas duże zmiany w stosunku do poprzednich lat. - Dla nas to dobra wiadomość, bo widać wyraźnie ogromne chęci niektórych placówek, by poprawić swoją pozycję. Wkładają w to dużo pracy, realizują ciekawe programy, idą za potrzebami uczniów - przekonywała.
Ranking obejmuje zarówno licea, jak i technika. Obecni w studiu uczniowie warszawskiego liceum im. Staszica potwierdzili, że wyniki rankingu miały dla nich znaczenie. - Jeśli jakaś szkoła przez lata utrzymuje wysoką pozycję, to daje większe przekonanie, że właściwie przygotuje nas do studiów. Myśląc o przyszłej pracy, realizowaniu się w życiu zawodowym, trzeba już w czasach liceum mocno pracować - powiedziała Zuzanna Kordowska.
Dla młodzieży duże znaczenie ma między innymi to, jakich języków uczy się w danej placówce i jaka jest oferta zajęć dodatkowych. Wdowińska tłumaczyła też w audycji, jakie są tendencje i największe zmiany, które dokonują się w szkolnictwie średnim w ostatnich latach.
***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadził: Piotr Firan

Goście: Anna Wdowińska (magazyn "Perspektywy"), Zuzanna Kordowska, Karolina Leszczyńska, Michał Dawidziuk (uczniowie XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie)

Data emisji: 13.01.2015
Godzina emisji: 14.00
ac/mc

Czytaj także

Czy zmienić lektury szkolne? "Wiele z nich to świetne książki!"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 12:00
Kolejne dekady mijają, a w spisie lektur szkolnych wciąż te same pozycje. Choć od lat głośno jest o tym, by "coś zmienić", zmienia się niewiele. - Wiele z tych książek zapada młodym ludziom w pamięć, ma na ich późniejsze życie ogromny wpływ - mówi dr Agnieszka White, nauczycielka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciele pozwalają uczniom na zbyt wiele? "Powinniśmy być bardziej asertywni"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2014 09:00
Choć jeszcze przed kilkunastu laty przedstawiciele zawodu nauczyciela budzili szacunek i respekt, a w szkołach panowało przekonanie, że to oni zawsze mają rację, obecnie są gnębieni przez uczniów, nagrywani, a w czasie konfliktów rodzice często stają po stronie swoich dzieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prywatne uczelnie to już nie oazy snobizmu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 17:15
- Szkoły prywatne nie są już instytucjami, które za pieniądze gwarantują lekkie i łatwe zdobycie dyplomu - przekonywał Mateusz Krajewski.
rozwiń zwiń