Twoje dane cenniejsze niż złoto!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 16:50
W sieci dane osobowe traktujemy po macoszemu. - Bardzo chętnie dzielimy się prywatnością. Tymczasem nasze imię i nazwisko w połączeniu z innymi informacjami może stać się łakomym kąskiem dla innych - przekonuje radca prawny, Ewa Kurowska-Tober.
Audio
  • Jak chronić swoje dane osobowe, żeby nie stać się ofiarą przestępstwa? (Się mówi/Czwórka)
Kampania Twoje dane - twoja sprawa. kierowana jest głównie do młodego pokolenia, to właśnie my, dorośli, często zachowujemy się jak dzieci we mgle, podając nieznanej firmie nasze dane
Kampania "Twoje dane - twoja sprawa". kierowana jest głównie do młodego pokolenia, to właśnie my, dorośli, często zachowujemy się jak dzieci we mgle, podając nieznanej firmie nasze daneFoto: Pixabay/StartupStockPhotos/dom. publiczna

Czytaj także
Dane osobowe 663.jpg
Jak marketingowcy czyhają na nasze dane osobowe?

Dlatego już po raz szósty Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych organizuje kampanię edukacyjną dla uczniów i nauczycieli pod hasłem "Twoje dane - twoja sprawa". - Młodzi ludzie często nie wyobrażają sobie istnienia poza siecią, dlatego chętnie aktualizują profile na portalach społecznościowych. Nie tylko zdjęciami, ale też informacjami, gdzie byli, co kupili - tłumaczy Małgorzata Szumańska z Fundacji Panoptykon. - Nie biorą zaś pod uwagę tego, że każdy nasz klik uruchamia przepływ informacji.

W audycji sprawdzamy, jakie mogą być konsekwencje publikowania cyfrowego wizerunku w internecie i podpowiadamy, co zrobić, gdy warunkiem sfinalizowania transakcji w sieci jest podanie np. numeru telefonu lub zgoda na przetwarzanie danych.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ewa Kurowska-Tober (radca prawny), Małgorzata Szumańska (Fundacja Panoptykon)

Data emisji: 26.10.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/mc

Czytaj także

Bezpieczeństwo uczniów - pomogą kamery?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 13:30
W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych trwają prace nad upowszechnieniem monitoringu w szkołach ze względów bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piątkowy wieczór oczami strażników miejskich

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2015 13:00
W piątek w Warszawie wiślane bulwary, parki i skwery zamieniają się w "imprezownie". Jak wygląda przedsmak weekendu z perspektywy funkcjonariuszy straży miejskiej?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Policja i straż nie odpowiadają za bezpieczeństwo"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 23:00
- To zarządca obiektu powinien nas poinformować na przykład, jak powinna przebiegać ewakuacja - podkreślił Grzegorz Cieślak z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.
rozwiń zwiń