Polskie Radio
Section05
straż miejska

Powrót na place zabaw. Ruszyły wiosenne kontrole miejskich obiektów

Nadejście wiosny i wyższe temperatury oznaczają powrót najmłodszych na place zabaw. Po sezonie zimowym znajdujące się tam urządzenia mogą jednak wymagać naprawy bądź prac konserwacyjnych. Z tego powodu w Białymstoku ruszyły kontrole miejskich terenów, które mają zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę na zewnątrz.
Zobacz więcej na temat:  Białystok straż miejska Izabela Kostyszyn Edyta Wołosik plac zabaw place zabaw

Straż miejska dba o bezpieczeństwo na cmentarzach. Dodatkowe patrole, funkcjonariusze wyposażeni w noktowizory

Nekropolie oraz ich okolice patrolowane są przez strażników miejskich przez całą dobę, m.in. z użyciem noktowizorów i kamer termowizyjnych, umożliwiających ujawnienie wykroczeń, w tym kradzieży, po zmroku i w nocy. Służby prowadzą akcję "Hiena". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo cmentarz straż miejska Wszystkich Świętych

Warszawa: strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo na cmentarzach. Ostrzegają również przed złodziejami

Z okazji dnia Wszystkich Świętych o porządek przy warszawskich cmentarzach zadbają strażnicy miejscy. Funkcjonariusze skupią się w szczególności na autach zaparkowanych niezgodnie z przepisami, bezpieczeństwie na przejściach dla pieszych oraz nielegalnym handlu. Mundurowi będą też przypominać kierowcom o tymczasowej zmianie organizacji ruchu.
Zobacz więcej na temat:  straż miejska policja Wszystkich Świętych POLSKA Warszawa mazowieckie regiony bezpieczeństwo

Nietypowy przetarg na motorówkę stołecznej Straży Miejskiej. W wymaganiach funkcja "Coming Fall 2018"

W ubiegłym roku sprzęt stołecznej Straży Miejskiej powiększył się o motorówkę za prawie 589 tys. zł. Kilka miesięcy później aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze poinformowali, że w przetargu na łódź skopiowano opis konkretnego modelu ze strony producenta. Wśród wymagań technicznych znalazła się funkcja "Coming Fall 2018" oraz "mapa ogólnoświatowa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa straż miejska Rafał Trzaskowski

Otwieramy sezon na hulajnogi!

Wiosna w pełni! To oznacza, że niedługo na dobre rozpocznie się sezon na hulajnogi elektryczne i inne mniejsze pojazdy transportu osobistego. Co zmieniło się w przepisach dotyczących poruszania się hulajnogą lub UTO?
Zobacz więcej na temat:  kodeks drogowy straż miejska prawo ustawa mandat pieniądze POLSKA społeczeństwo hulajnoga hulajnogi elektromobilność skoda Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy

Warszawska Staż Miejska doczeka się oddziału „drogówki”?

W stołecznej straży miejskiej powstał projekt powołania "drogówki". Strażnicy mieliby zajmować się wykroczeniami w ruchu drogowym popełnianymi przez kierowców na obszarach wydzielonych Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio drogi kierowca kierowcy infrastruktura GOSPODARKA POLSKA regiony społeczeństwo straż miejska prawo Drogówka

Nietoperze, kuny, ptaki. Jak pozbyć się nieproszonych gości?

Coraz częściej w naszych domach, mieszkaniach, piwnicach czy garażach możemy spotkać nieproszonych gości. Chodzi o nietoperze, ptaki i inne zwierzęta. Jak się ich pozbyć, nie czyniąc im przy tym krzywdy? - Lepiej zabezpieczyć miejsce, w którym zwierzę przebywa i wezwać wyspecjalizowane służby - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sławomir Smyk, rzecznik prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta straż miejska Warszawa Daniel Wydrych ptaki

Pracowity sylwester straży miejskiej. W Zakopanem przeprowadzono obławę na mężczyznę w przebraniu dinozaura

Zakopane przeżywa turystyczne oblężenie, w związku z którym straż miejska odnotowuje coraz więcej interwencji. W ostatni dzień roku funkcjonariusze chcieli usunąć z Krupówek nielegalnie pozującego do zdjęć mężczyznę w przebraniu dinozaura, jednak ten na widok służb uciekł. Zgodnie z uchwałą o Parku kulturowym, pobieranie opłat za robienie sobie zdjęć z taką maskotką stanowi wykroczenie, za które grozi mandat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Zakopane sylwester małopolskie straż miejska służby i bezpieczeństwo