"Interstellar" do szkół! Filmowa pomoc naukowa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 08:00
Zdaniem ekspertów "Interstellar" Christophera Nolana powinien być pokazywany dzieciom w szkołach, bo w przystępny sposób tłumaczy zjawisko czarnych dziur. Jakie jeszcze filmy pomogą w nauce?
Audio
  • Lista filmowych lektur obowiązkowych - jakie tytuły powinny znaleźć się na niej? (Się mówi/Czwórka)
Film Interstellar oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thornea
Film "Interstellar" oparty jest na teorii naukowej opracowanej przez fizyka z Caltech Kipa Thorne'aFoto: mat. promocyjne/Warner Bros

Czytaj także
luc besson pap 1200.jpg
Luc Besson szuka współpracowników. Może chodzi o ciebie?

- "Gra tajemnic", czyli filmowa biografia Alana Turinga, brytyjskiego matematyka i ojca sztucznej inteligencji. To kolejny obraz, który pokazuje, że nauka nie jest abstrakcją - mówi krytyk filmowy Łukasz Muszyński i dodaje, że uczniowie powinni oglądać filmy, zwłaszcza takie, które pobudzają wyobraźnię.

Należy do nich także najnowsza produkcja Ridleya Scotta, która powinna być wyświetlana w każdej szkole 1 września. Zdradzamy też, który tytuł w przeszłości wykształcił nowe pokolenie paleontologów.

***

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 28.10.2015

Godzina emisji: 15.20

Materiał wyemitowano w audycji Się mówi.

kul/mg

Czytaj także

"Pentameron" - filmowa baśń inna niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 10:20
Film Mattea Garrone'a, który wchodzi na ekrany kin 30 października, to nowy trend w baśniowym kinie. Reżyser porzuca ironię i uwspółcześnienia, serwując widzom wizualną ucztę w klasycznym stylu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horrory – bardzo kobiece kino?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 08:00
- Kiedy w kinie grają horror, na sali statystycznie jest więcej dziewczyn niż chłopaków - mówią autorzy bloga "Horrory na fejsie". - Naukowcy twierdzą, że to dlatego, że kobiety mają silniejszą psychikę.
rozwiń zwiń