Paragwaj i kowboje z regionu Chaco

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 16:35
O Paragwaju mówi się, że to wyspa otoczona lądem. Jest to kraj położony z dala od gór i mórz, a podstawę jego gospodarki stanowi chów bydła.
Audio
  • Podróżnik Bartek Kaftan o swojej wyprawie do Paragwaju (Się mówi/Czwórka)
Paragwaj to kraj wciąż nieodkryty przez turystów
Paragwaj to kraj wciąż nieodkryty przez turystówFoto: Pixabay/aranha/dom. publiczna

Szczególnym regionem kraju jest Chaco, kraina rancz i kowbojów. Wybrał się tam podróżnik Bartek Kaftan. - Na powierzchni prawie takiej, jak Polska, mieszka tylko 200 tys. ludzi i... ponad 6 mln krów, a całą krainę przecina tylko jedna szosa, dopiero niedawno wyasfaltowana w całości. Jeszcze 80 lat temu żyli tam wyłącznie Indianie - mówi.

Gość Czwórki opowiada też, jak smakuje wołowina z Chaco i wyjaśnia skąd w tym regionie wzięła się mniejszość niemiecka. Opowiada też o pewnej grupie etnicznej, która prowadzi koczowniczy tryb życia i nie chce integrowa się z cywilizacją.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Bartek Kaftan (podróżnik)

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 15.00

mg/kd

Czytaj także

Buenos Aires - miasto tańca i dobrego jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 16:00
Targi, na których można kupić praktycznie wszystko, ludzie tańczący tango na ulicach i restauracje, w których serwuje się wołowinę najlepszego gatunku - taka jest stolica Argentyny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Samotna podróż od Meksyku po Brazylię

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 09:50
Marcin Mossakowski od dziecka nagrywa filmy. Od kilku lat połączył swoje dwie pasje film i podróże i w ten sposób powstał blog filmowo-podróżniczy "Live a life".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Licealistka w Argentynie: wolontariat i nauka języka

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 17:00
Gabriela Szymańska spędziła dwa tygodnie w Argentynie. Uczennica warszawskiego liceum im. Cervantesa w tym hiszpańskojęzycznym kraju podszkoliła język, ale nie tylko.
rozwiń zwiń