Co śmieszy Polaków, a co Brytyjczyków?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 08:50
Śmiech hamuje wydzielanie hormonów stresu i dodaje energii. Podobno minuta śmiechu przedłuża życie o 10 minut!
Nie warto być smutnym - uśmiechnięci żyją dłużej
Nie warto być smutnym - uśmiechnięci żyją dłużej!Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z badania StudentWatch, najbardziej śmieszą nas dowcipy, komentarze, gafy innych i... wypowiedzi polityków. Śmieszne wydają nam się również wulgaryzmy - o czym świadczyć może popularność Wulgarnego Przewodnika Kulinarnego. Swoich fanów ma również humor absurdalny.

Co ciekawe, specyficzne poczucie humoru może charakteryzować całe narody. Brytyjczycy uwielbiają czarny, nonsensowny i ironiczny humor. Amerykanie wyśmiewają stereotypy, różnice kulturowe i uprzedzenia. Humor Niemców jest ciężki i dosadny, a Czesi śmieją się sami z siebie - ze swojego języka czy historii. Jak można scharakteryzować polski humor? O tym w audycji!

***

Na "Się mówi" zapraszamy w piątek (11.12) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

mg/kd

Czytaj także

Joga śmiechu. "W śmiechu jesteśmy sobie równi"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 08:00
- Joga śmiechu doskonale sprawdza się w korporacjach - przekonuje Piotr Bielski. - Jak ludzie śmieją się razem beztrosko, są sobie równi i łatwiej jest im wspólnie rozmawiać i pracować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Dąbrowski i relacja Rich Tour

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 11:05
JDabrowsky jak zwykle opowiadał żarty, rozmawiał z fankami o szkolnych imprezach i serwował swoją ulubioną muzykę. Sprawdził także, co działo się w Szczecinie na zlocie youtuberów.
rozwiń zwiń