Przeszczep - dar altruisty, zgoda na życie?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 14:14
26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantologii. Czy takie bezinteresowne podarowanie obcej osobie życia możemy traktować w kategoriach altruizmu, dobrego uczynku?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W audycji "Się mówi" porozmawiamy o transplantologii. Sprawdzimy jak do tematu transplantacji podchodzą różne religie. Watykan ponoć traktuje to jako akt altruizmu, a jednak są młodzi polscy katolicy, którzy tego nie akceptują. Skoro statystycznie większość Polaków to katolicy, to czemu mamy w Polsce tak mało przeszczepów i nie potrafimy o tym rozmawiać z bliskimi?

Poruszymy też temat kampanii "Zgoda na Życie", który podpowiada jak przekonywać do oddania narządów i rozmawiać z bliskimi na temat oddawania narządów. 

Po 15.00 odwiedzimy Sandomierz miasto położone na siedmiu wzgórzach. I porozmawiamy z Danielem chłopakiem, który przeprowadza eksperymenty społeczne, potem wrzuca filmy do sieci. Ostatnio nagrał filmik, na którym widać małego chłopca siedzącego na ławce bez kurtki.

***

Na "Się mówi" zapraszamy we wtorek (26.01) w godz. 14.00-16.00. Audycję prowadzi Piotr Firan.

pj

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzina patchworkowa = rodzina w rozsypce?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 18:00
Rodzina patchworkowa powstaje wtedy, gdy wiążą się ze sobą ludzie, których poprzednie związki się rozpadły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejechać Polskę na wózku? "Nie ma rzeczy niemożliwych"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 19:06
Adrian Beściak to 20-letni rzeszowianin. W lipcu, w ramach akcji "The Best Trip" planuje przejechać na wózku inwalidzkim całą Polskę - 2313 kilometrów w 54 dni.
rozwiń zwiń