X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dobre sąsiedztwo zaczyna się od "Dzień dobry"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 17:19
Dziś relacje sąsiedzkie układają się bardzo różnie. Czwórkowi goście wskazują na ich przemiany i podkreślają, że uśmiech i zwykłe "Dzień dobry" też mają znaczenie.
Audio
  • Aktywistki społeczne i psycholog opowiadają o relacjach sąsiedzkich w dzisiejszych czasach (Się mówi/Czwórka)
Jak dobrze mieć sąsiada - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?
"Jak dobrze mieć sąsiada" - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?Foto: Glow Images/East News

Często narzekamy na głośne sąsiedzkie imprezy, palenie papierosów na wspólnych klatkach, zbyt głośne oglądanie telewizji czy poranne koszenie trawy. Goście audycji "Się mówi" pokazują, że może być inaczej i że najtrudniejsze problemy można rozwiązać współpracując.

- Ruch sąsiedzki ma się coraz lepiej. Powstaje dużo lokalnych inicjatyw, mających na celu polepszenie życia w mieście - mówi Agata Konarzewska z Q Ruch Sąsiedzki i Stowarzyszenie CAL. Specjalistka wskazuje, że podstawą takich działań jest "wyciągnięcie" ludzi z mieszkań, bo robiąc coś razem tworzymy dobre sąsiedztwo.

Psycholog Aleksandra Piotrocka pokazuje jak relacje sąsiedzkie układały się na przestrzeni ostatnich lat i czym różni się sąsiedztwo wiejskie od miejskiego. Magdalena Lapshin ze Stowarzyszenia Genius Loci z Rudy Śląskiej pokazała, że w relacjach sąsiedzkich nie liczy się wiek, a wspólne działania.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Agata Konarzewska (Q Ruch Sąsiedzki i Stowarzyszenie CAL), Aleksandra Piotrocka (psycholog), Magdalena Lapshin (Stowarzyszenie Genius Loci z Rudy Śląskiej)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 14.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Feed Them Up". Nie marnuj jedzenia - oddaj je innym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:56
- Z naszych doświadczeń wynika, że w stołecznych restauracjach marnuje się sporo jedzenia. Dlatego przekonujemy, że warto przekazywać posiłki organizacjom pożytku publicznego - mówiły Maria Bagińska i Marta Krzesiak z "Feed Them Up".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obowiązkowa karta rowerowa. Za czy przeciw?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:50
Nie masz prawa jazdy, a jeździsz rowerem? Być może już wkrótce czeka Cię egzamin na kartę rowerową!
rozwiń zwiń