Dobre sąsiedztwo zaczyna się od "Dzień dobry"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 17:19
Dziś relacje sąsiedzkie układają się bardzo różnie. Czwórkowi goście wskazują na ich przemiany i podkreślają, że uśmiech i zwykłe "Dzień dobry" też mają znaczenie.
Audio
  • Aktywistki społeczne i psycholog opowiadają o relacjach sąsiedzkich w dzisiejszych czasach (Się mówi/Czwórka)
Jak dobrze mieć sąsiada - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?
"Jak dobrze mieć sąsiada" - tak śpiewały niegdyś Alibabki. Czy dziś wciąż zgadzamy się ze słowami tej piosenki?Foto: Glow Images/East News

Często narzekamy na głośne sąsiedzkie imprezy, palenie papierosów na wspólnych klatkach, zbyt głośne oglądanie telewizji czy poranne koszenie trawy. Goście audycji "Się mówi" pokazują, że może być inaczej i że najtrudniejsze problemy można rozwiązać współpracując.

- Ruch sąsiedzki ma się coraz lepiej. Powstaje dużo lokalnych inicjatyw, mających na celu polepszenie życia w mieście - mówi Agata Konarzewska z Q Ruch Sąsiedzki i Stowarzyszenie CAL. Specjalistka wskazuje, że podstawą takich działań jest "wyciągnięcie" ludzi z mieszkań, bo robiąc coś razem tworzymy dobre sąsiedztwo.

Psycholog Aleksandra Piotrocka pokazuje jak relacje sąsiedzkie układały się na przestrzeni ostatnich lat i czym różni się sąsiedztwo wiejskie od miejskiego. Magdalena Lapshin ze Stowarzyszenia Genius Loci z Rudy Śląskiej pokazała, że w relacjach sąsiedzkich nie liczy się wiek, a wspólne działania.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Agata Konarzewska (Q Ruch Sąsiedzki i Stowarzyszenie CAL), Aleksandra Piotrocka (psycholog), Magdalena Lapshin (Stowarzyszenie Genius Loci z Rudy Śląskiej)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 14.00

pj

Czytaj także

"Feed Them Up". Nie marnuj jedzenia - oddaj je innym

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 17:56
- Z naszych doświadczeń wynika, że w stołecznych restauracjach marnuje się sporo jedzenia. Dlatego przekonujemy, że warto przekazywać posiłki organizacjom pożytku publicznego - mówiły Maria Bagińska i Marta Krzesiak z "Feed Them Up".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obowiązkowa karta rowerowa. Za czy przeciw?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:50
Nie masz prawa jazdy, a jeździsz rowerem? Być może już wkrótce czeka Cię egzamin na kartę rowerową!
rozwiń zwiń