X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

HIVokryzja. Jak walczyć z lękiem przed nieznanym?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 16:52
- Możemy mówić o swojej tolerancji dla osób z HIV, ale nasze postawy zmieniają się, gdy rzeczywiście spotykamy kogoś z tą chorobą - mówił psycholog zdrowia Filip Pierowski.
Audio
  • O HIV i akcji HIVokryzja - mówią Anna Marzec-Bogusławska i Filip Pieroński (Się mówi/Czwórka)
Czerwona wstążka jest symbolem solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS
Czerwona wstążka jest symbolem solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDSFoto: Glow Images/East News

Dobiegła końca ogólnopolska akcja społeczna "HIVokryzja. Wyleczmy się", skierowana do osób zdrowych. Celem kampanii była walka z uprzedzeniami i hipokryzją wobec osób zakażonych wirusem HIV. - Wciąż traktujemy HIV jako coś rzadkiego i niezwykłego. Ta kampania służyła temu, by uświadomić społeczeństwu, że ludzie z HIV żyją wśród nas, a my nawet często o tym nie wiemy - mówił psycholog zdrowia Filip Pierowski.

Jak przekonywała Anna Marzec-Bogusławska z Krajowego Centrum ds. AIDS, w Polsce należy zapewnić dostęp do wiedzy na temat wirusa, która na razie jest zbyt mała. - Jedynie 5 proc. dorosłej populacji Polaków wykonało w ubiegłym roku test na HIV - podkreślała ekspertka. Tłumaczyła, że nawet, jeśli sami jesteśmy pewni, że nie podejmowaliśmy ryzykownych zachowań w przeszłości, co do naszych partnerów takiej pewności w 100 proc. mieć nie możemy.

Eksperci opowiadali o najczęstszych reakcjach środowiska na informację o zakażeniu HIV, mówili także o mitach dotyczących wirusa, które wciąż funkcjonują w społecznej świadomości.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Hardej

Goście: Anna Marzec-Bogusławska (dyrektor Krajowego Centrum ds. AIDS agendy Ministerstwa Zdrowia), Filip Pierowski (Studio Psychologii Zdrowia)

Data emisji: 17.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Transplantologia. Jak dzielić się swoim życiem?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 17:20
- Chcemy dobrze, ale mało wiemy - tak poziom naszej wiedzy o transplantacji ocenia prof. Roman Danielewicz. - Jest trochę niedociągnięć, ale idziemy w dobrą stronę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leki bez recepty. "Suplementy diety wcale nas nie leczą"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 17:44
Na polskim rynku pojawiają się tony suplementów, które mają wzmacniać włosy i paznokcie czy ułatwiać zdanie egzaminów. Przyjmowane w nadmiarze mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medycyna alternatywna - nadzieja czy ślepy zaułek?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:53
Akupunktura, ziołolecznictwo, bioenergoterapia, radiestezja to tylko niektóre z niekonwencjonalnych metod leczenia. Czy jest na nie miejsce we współczesnej medycynie?
rozwiń zwiń