Tanzania - jak ją zwiedzać "między wierszami"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 17:37
To jeden z najbardziej fascynujących krajów czarnej Afryki. Najlepiej odkrywać go samemu, omijając stałe turystyczne trasy.
Audio
  • Piotr Ostrowski, turysta-podróżnik zwiedzał Tanzanię mniej utartymi ścieżkami (Się mówi/Czwórka)
Tanzania to kraj trzy razy większy od Polski
Tanzania to kraj trzy razy większy od PolskiFoto: Pixabay.com/Public Domain

Piotr Ostrowski z narzeczoną spędzili w Tanzanii miesiąc. W Czwórce podróżnik radzi odkrywać ten korzystając z pomocy tubylców, a przewodniki traktować raczej jako podpowiedzi.

- My omijaliśmy miejsca, które są kanonem: Kilimandżaro, Zanzibar, najsłynniejsze parki - mówi gość Czwórki. - Człowiek trafia tam w tłum turystów, a w dodatku "współczynnik tanzańskości" jest niewielki.

Zamiast na Kilimandżaro weszli na święty wulkan Masajów - Lengai. Udowodnili, że safari można zorganizować samemu, a samotna jazda Toyotą przez sawannę to żaden wyczyn. Piotr Ostrowski zdradza też ile to wszystko kosztuje.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Justyna Tylczyńska

Goście: Piotr Ostrowski (podróżnik-turysta)

Data emisji: 01.02.2016

Godzina emisji: 15.00

pj/mm

Czytaj także

471 dni w Ameryce Południowej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 17:04
Podróż Tony'ego Kososkiego rozpoczęła się od wolontariatu na mistrzostwach w Brazylii. Te dwa miesiące to było dla niego mało, dlatego przedłużył je do 471 dni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piękno Łodzi jest dobrze ukryte

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 16:04
- To takie miasto, którego nie można poznać, ale trzeba je doświadczyć - opowiada Franciszek Bojańczyk, przewodnik z Biura Turystyki Kulturowej Kompania Środkowoeuropejska.
rozwiń zwiń