Erasmus do kwadratu. "Zawsze chce się tam wracać"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 10:22
- Wyjazd na zagraniczne studia to cudowni ludzie, piękny widok za oknem, spokój - mówi Justyna Tylczyńska, która właśnie powróciła z Erasmusa w Lublanie, a wcześniej była w Lizbonie.
Audio
  • Justyna Tylczyńska o programie Erasmus Plus, poerasmusowej depresji i przygodach, które czekają na studentów zagranicą (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Zamiast stresu i ciężkiej pracy erasmusowe wyjazdy najczęściej oznaczają relaks i dużo dobrej zabawy, dlatego po powrocie z 6-miesięcznego wyjazdu młodzi ludzie natychmiast chcą wracać za granicę. - Potrzebowałam czasu na powspominanie, podsumowania. Musiałam sobie zamknąć ten rozdział - opowiadała Tylczyńska. Dla niej pierwszy wyjazd oznaczał szalone imprezy, drugi - naukę i zwiedzanie.

Rozmówczyni Katarzyny Kornet opowiedziała o zmianach, jakie wniósł program Erasmus Plus do studenckiego życia i podzieliła się kilkoma zaskakującymi historiami o akademickich problemach żaków w Lublanie, m.in. z codziennym… robieniem prania.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Justyna Tylczyńska, dziennikarka i studentka

Data emisji: 03.03.2015

Godzina emisji: 19.00

(kd/jp)

Czytaj także

Program Erasmus Plus. Jak dostać się na zagraniczne studia?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:37
Ogólnopolski Dzień Erasmusa przypada 25 listopada. Jak ten program pomaga polskim studentom zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe na zagranicznych uczelniach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Czechach? Czysta przyjemność!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 09:50
"Czeski film" oznacza, że nikt nic nie wie. Tymczasem nasi południowi sąsiedzi doskonale zdają sobie sprawę, że mieszkają w fajnym kraju. - Każdy, kto chce odpocząć od narzekania, powinien jechać tam na studia - przekonuje Łukasz Pietrzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nauka, miłość i zabawa, czyli Erasmus po włosku

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 08:00
Sycylia większości Polaków kojarzy się z włoską mafią, tymczasem to fantastyczne miejsce do studiowania. O nauce pod okiem cosa nostry opowiadały stypendystki Erasmusa.
rozwiń zwiń