Nauka, miłość i zabawa, czyli Erasmus po włosku

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 08:00
Sycylia większości Polaków kojarzy się z włoską mafią, tymczasem to fantastyczne miejsce do studiowania. O nauce pod okiem cosa nostry opowiadały stypendystki Erasmusa.
Audio
  • Martyna i Agata, studentki filologii włoskiej o studiowaniu na Sycylii (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Palermo, miasto znajdujące się na Sycylii. Studia na tamtejszych uczelniach to marzenie wielu żaków
Palermo, miasto znajdujące się na Sycylii. Studia na tamtejszych uczelniach to marzenie wielu żakówFoto: Wikipedia/Bernhard J. Scheuvens aka Bjs

Martyna i Agata, studentki filologii włoskiej, Sycylii nie pokochały od razu. - Jak dojechałyśmy w nocy na dworzec w Palermo, to byłyśmy troszkę przerażone. Jest tam dużo imigrantów z Afryki i innych krajów - opowiadała Martyna. Jej koleżanka przyznała, że Sycylia nie zrobiła też wrażenia na jej bliskich, którzy ją odwiedzali. - Włochy są bardzo zróżnicowane, trzeba się do nich przyzwyczaić - mówiła.

Żaczki zapałały miłością do "wielkiego buta" od drugiego wejrzenia, gdy udało im się zakwaterować. I gdy przekonały się, że Włosi to bardzo otwarci ludzie. - Są wyrozumiali, jeśli mówisz w ich języku - zaznaczyła Martyna. Wyrozumiały był też Stefano, który skradł serce przyszłej pani filolog. Kiedy musiała wracać do Polski związek nie rozpadł się. - Odwiedzamy się nawzajem, ja często bywam na Sycylii, on przyjeżdża do mnie - zdradziła Martyna.

Studentki opowiedziały też, jak udało im się zakwalifikować na "włoskiego Erasmusa".

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Goście: Martyna i Agata (studentki filologii włoskiej)

Data emisji: 10.02.2015

Godzina emisji: 19.00

(pkur/mc)

Czytaj także

Program Erasmus Plus. Jak dostać się na zagraniczne studia?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 17:37
Ogólnopolski Dzień Erasmusa przypada 25 listopada. Jak ten program pomaga polskim studentom zdobywać wiedzę i doświadczenie zawodowe na zagranicznych uczelniach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co studenci chodzą do biblioteki?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:02
Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego dla jednych studentów jest centrum naukowego wszechświata, inni szukają tam miłosnych przygód.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Czechach? Czysta przyjemność!

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 09:50
"Czeski film" oznacza, że nikt nic nie wie. Tymczasem nasi południowi sąsiedzi doskonale zdają sobie sprawę, że mieszkają w fajnym kraju. - Każdy, kto chce odpocząć od narzekania, powinien jechać tam na studia - przekonuje Łukasz Pietrzyk.
rozwiń zwiń