Bergen. Studiuj w bramie do norweskich fiordów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 09:50
- Zdobyłam siedem gór w Bergen, nauczyłam się norweskiego, sprawdziłam, jak studiuje się tam psychologię - mówi Claudia Plawecki i wyjaśnia, dlaczego warto wyjechać na Erasmusa do Norwegii.
Audio
  • Dlaczego warto studiować w Bergen i ile tak naprawdę kosztują studia w Norwegii? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Piękno przyrody, bliskość tamtejszej kultury i wysoki poziom nauczania - to wszystko sprawia, że Erasmus w Bergen jest dla studenta dużym przeżyciem
Piękno przyrody, bliskość tamtejszej kultury i wysoki poziom nauczania - to wszystko sprawia, że Erasmus w Bergen jest dla studenta dużym przeżyciemFoto: Pixabay.com/Public Domain

Czytaj także
student szwecja 1200.jpg
Studia w Szwecji? "Przyjazne studentom"

- To propozycja dla tych, którzy chcą się czegoś nauczyć, bo "erasmusów" w Bergen nie traktuje się ulgowo - opowiada gość Czwórki. - Prace podpisujemy numerem, a nie imieniem i nazwiskiem, więc przy ich sprawdzaniu wykładowca nie kieruje się pochodzeniem studenta, tylko jego wiedzą, a egzaminy trwają tam nawet 4 godziny.

Jak się okazuje, studia w jednym z najdroższych krajów uczą też przedsiębiorczości. Claudia Plawecki podpowiada, jak przeżyć w Bergen za 70 euro, które inicjatywy tamtejszych studentów można by przenieść do Polski i zdradza, co Norwegowie robią z "erasmusami" na wyjeździe integracyjnym.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Claudia Plawecki (stypendystka Erasmusa w Bergen, sekretarz zarządu SWPS)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 19.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wymiatacze, halinarium czy żebromail. Kto zrozumie slang studenta?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 17:20
- Chcemy pokazać, jak mówią studenci UW i czym ich język różni się od naszej codziennej komunikacji - mówi jedna z autorek "Słownik języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załap się na wymianę studencką w Chile!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:50
- Żeby wziąć udział w wymianie, trzeba mieć status studenta i interesować się Ameryką Łacińską - zapewniają rozmówcy Katarzyny Kornet.
rozwiń zwiń