Kreta. "Studiowałam na wyspie otwartych ludzi"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 12:40
- Mieszkałam w domku przy plaży, badałam muszle, poznałam fantastycznych ludzi i mam nadzieję, że przyczyniłam się do rozwoju greckiej nauki - opowiada stypendystka Erasmusa, która dwa miesiące spędziła w Instytucie Morskim na Krecie.
Audio
  • Erasmus na Krecie - to może wyjechać, jakie trzeba spełnić warunki i ile to kosztuje? (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Otwartość Kreteńczyków w pierwszej chwili wydaje się być nieco uciążliwa, ale dzięki niej każdy może poczuć się na Krecie jak u siebie w domu i poznać tę wyspę od podszewki - np. od strony najlepszych miejscówek do nurkowania (zdj. ilustracyjne)
Otwartość Kreteńczyków w pierwszej chwili wydaje się być nieco uciążliwa, ale dzięki niej każdy może poczuć się na Krecie jak u siebie w domu i poznać tę wyspę od podszewki - np. od strony najlepszych miejscówek do nurkowania (zdj. ilustracyjne) Foto: Pixabay/jacmoermanplanetnl/dom. publiczna

Czytaj także
student szwecja 1200.jpg
Studia w Szwecji? "Przyjazne studentom"

- Praktyki odbywały się w dni powszednie od 9 do 17. Potem Aleksandra Juszkiewicz miała czas dla siebie. - Przez pierwszy miesiąc nurkowałam, spacerowałam i cieszyłam się życiem na plaży - wspomina. - Potem przeprowadziłam się do Heraklionu i przekonałam się, jak żyją prawdziwi Kreteńczycy.

Tamtejsi studenci spotykają się w kawiarniach ukrytych w zakamarkach miasta, do których nie można trafić z ulicy. Gość Czwórki opowiada, na co mogą liczyć stypendyści Erasmusa w Grecji i ile kosztuje taki wyjazd.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Aleksandra Juszkiewicz (studentka SGGW, stypendystka Erasmusa w Instytucie Morskim na Krecie)

Data emisji: 2.02.2016

Godzina emisji: 19.00

kul

Czytaj także

Wymiatacze, halinarium czy żebromail. Kto zrozumie slang studenta?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 17:20
- Chcemy pokazać, jak mówią studenci UW i czym ich język różni się od naszej codziennej komunikacji - mówi jedna z autorek "Słownik języka studentów Uniwersytetu Warszawskiego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Załap się na wymianę studencką w Chile!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 11:50
- Żeby wziąć udział w wymianie, trzeba mieć status studenta i interesować się Ameryką Łacińską - zapewniają rozmówcy Katarzyny Kornet.
rozwiń zwiń