JR - francuski Banksy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 12:44
Brytyjski król street-artu Banksy doczekał się godnego "konkurenta". Francuz JR Artist zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.
Jedna z prac JR Artista
Jedna z prac JR ArtistaFoto: facebook.com/jrartiste

Jego prace, wielkoformatowe czarno-białe zdjęcia, przedstawiające twarze i zbliżenia oczu wiszą w najbiedniejszych rejonach świata: brazylijskiej faveli, w slumsach w Kenii, w Indiach, w Kambodży, w najuboższej dzielnicy w Szanghaju, w paryskich, imigranckich osiedlach. W ten sposób JR postanowił oddać głos tym, którzy na co dzień go nie mają. Jego prace mają zwrócić uwagę na te miejscach, o których świat za wszelką cenę chciałby zapomnieć.
Więcej o jego pracach w sobotniej audycji "Tędy po trendy" 18 października. Ola Jasińska i Kamil Jasieński zapraszają od 9.00.
ac

Czytaj także

Graffiti - piękne murale kontra ordynarne bazgroły

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:43
Dla jednych graffiti to sposób na wyrażanie siebie i symbol naszych czasów, zdaniem innych – takie bazgroły tylko paskudzą osiedlowe elewacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń