Greckie śniadanie? Najczęściej w aucie!

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 11:00
Na spokojnie, bez pośpiechu i w rodzinnym gronie. Jeśli tak wyobrażaliście sobie typowe śniadanie w Grecji, jesteście w olbrzymim błędzie!
Audio
  • Szaszłyk, kawa, obwarzanek i warzywa - to Grecy lubią zjeść na śniadanie (Czwórka/Tędy po trendy)
Grecy nie celebrują śniadań i często jedzą je w aucie w drodze do pracy (CzwórkaTędy po trendy)
Grecy nie celebrują śniadań i często jedzą je w aucie w drodze do pracy (Czwórka/Tędy po trendy)

Okazuje się, że Grecy nie przywiązują wielkiej wagi do posiłku, który wielu dietetyków uważa za najważniejszy podczas całego dnia. - Ja w zasadzie dopiero w Polsce nauczyłem się jeść śniadania w domu, na spokojnie. Grecy tego nie robią, my liczymy czas - ropoczął opowieść w audycji "Tędy po trendy" Teo Vafidis, ceniony kucharz.
Grek wychodzi z domu najczęściej z pustym żołądkiem. Jadąc do pracy zatrzymuje się na skrzyżowaniu i... - Najczęściej wystarczy po prostu wyciągnąć rękę, po na każdym rogu sprzedawane są obwarzanki z sezamem. Do tego ma jakiś posiłek przygotowany dzień wcześniej w domu, np. lekki makaron. Prowadzi auto mając w jednym ręku kawę i kierownicę, równocześnie, a w drugiej wspomniane już potrawy - przybliżał Vafidis.
PRZECZYTAJ: W Turcji herbata zdominowała kawę

Mieszkańcy Hellady nie stronią też od odrobinę bardziej ciężkostrawnych posiłków śniadaniowych. Rarytasem jest szaszłyk wieprzowy. Grecki mistrz kuchni zdradził nam sposób ich przygotowania. - Przygotowuje się go dziesięć minut na grillu. Podaje z chlebkiem pita, może być też cebula, ale nie jest to konieczne. Do tego tzatziki albo pomidory, trochę soku z cytryny. Mięsa się nie marynuje, nawet solą. Dopiero po przyrządzeniu dodaje się przyprawy wedle uznania.
Więcej o greckich specjałach śniadaniowych, ulubionych warzywach - w nagraniu z "Tędy po trendy".
ac/mm

Czytaj także

Mikrofalówka jest dobra na wszystko

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 09:50
Nie brakuje opinii, że kuchenka mikrofalowa to najważniejsze urządzenie dla każdego... studenta. Pomaga szybko przygotować przeróżne potrawy, nie wymaga intensywnego sprzątania. Czym powinniśmy się kierować przy jej wyborze?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obsesja odchudzania. "Szczupła sylwetka wcale nie naprawi twojego życia"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 07:50
Dlaczego mimo szczupłej sylwetki kobiety wciąż się odchudzają? - Dla innych kobiet i w nadziei, że ich życie stanie się lepsze - przekonuje psycholog Małgorzata Ohme.
rozwiń zwiń