Jack Gadovsky: w moich filmach nie ma kłamstwa i fałszywego blichtru

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 13:09
Trzy lata temu rzucił pracę w korporacji, by oddać się dokumentowaniu świata. Dziś Jack Gadovsky prowadzi kanał "Wjazd na chatę", w którym odwiedza znanych vlogerów i youtuberów w ich własnych domach.
Audio
  • Jacek Gadzinowski opowiedział o swojej pracy nad filmami i o tym, jak żyje człowiek, który "postanowił wszystko zmienić" (Czwórka/Tędy po trendy)
Maciej Drygas to jeden z najważniejszych polskich dokumentalistów
Maciej Drygas to jeden z najważniejszych polskich dokumentalistówFoto: Pixabay.com/

Jacek Gadzinowski, czyli Jack Gadovsky odwiedził już m.in. Cyber Mariana i Ajgora Ignacego, gościł też u Łukasza Jakóbiaka. - Chodzi mi o to, by pokazać prawdziwego człowieka, wraz z całym jego bałaganem. Tu nie ma 500-metrowych apartamentów i wynajętych samochodów. Nic nie jest wymuskane, a ja niczym nie steruję. Każdy pokazuje to, co chce - mówił w Czwórce. Zdradził też, co łączy mieszkania wszystkich youtuberów, i opowiedział, co znaleźliby inni, gdyby weszli do jego domu.

Gadzinowski wspomniał także w Czwórce, jak codzienna, korporacyjna rutyna zabiła w nim duszę podróżnika i jak dojrzewał do decyzji, by zmienić swoje życie. - Na takie pomysły nie wpada się z dnia na dzień, trzeba przemyśleć, jak potem radzić sobie z konsekwencjami - mówił w Czwórce. Tłumaczył, dlaczego poziom "zawodowego bezpieczeństwa" w korpo wcale nie jest wyższy niż po otwarciu własnej działalności.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Jacek Gadzinowski, czyli Jack Gadovsky (vloger, osobowość internetowa)

Data emisji: 17.05.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/jp

Czytaj także

Szparagi: polscy youtuberzy wzajemnie sobie pomagają

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 15:07
Gośćmi "Tędy po trendy" były Natalia Szymaniec i Karolina Pielesiak, czyli Szparagi, które na swoim videoblogu w ironiczny sposób opisują rzeczywistość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieciu Mietczyński - postrach polskich filmowców

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 14:00
Mieciu Mietczyński to autor kanału na YouTubie, na którym krytykuje najgorsze filmy, a także streszcza szkolne lektury. - Możliwe, że przez to skończę za kratkami... - żartował w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Youtuberzy popularniejsi niż gwiazdy seriali?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 15:00
Jeszcze do niedawna funkcjonowali tylko w internecie. Teraz są zapraszani do radia i telewizji, doczekali się także czasopisma, które pisze o ich filmikach i życiu prywatnym.
rozwiń zwiń