Twórcy kanału "Ponki". Z korporacji na wielki ekran

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2016 13:00
- Piszę scenariusze do naszych filmów, to moja praca, ale na planie kreujemy wszystko wspólnie - mówił w Czwórce Grzegorz "Dakann" Barański z grupy Ponki, która podbija polski Youtube zabawnymi filmikami.
Audio
  • Kanał "Ponki". Jak powstawał i w którym kierunku chcą go rozwijać twórcy? Rozmowa z Grzegorzem Barańskim i Wiktorem Mrozikiem (Tędy po trendy/Czwórka)
Kanał Ponki współtworzą Wiktor Mrozik,, Grzegorz Barański oraz Dominika Rozbicka. Na zdjęciu w scenie z filmu Batman w prawdziwym życiu
Kanał Ponki współtworzą Wiktor Mrozik,, Grzegorz Barański oraz Dominika Rozbicka. Na zdjęciu w scenie z filmu "Batman w prawdziwym życiu"Foto: screen Youtube

Ponki nie są "oddolną inicjatywą" trójki przyjaciół, którzy chcieli zawojować polski YouTube, jak to ma miejsce w większości przypadków gwiazd rodzimego internetu. Barański potwierdził, że kanał jest na licencji zagranicznej firmy, a większość członków grupy wybrano w drodze... castingów. Przyznał jednak, że na planie filmowym panuje luźna, towarzyska atmosfera. - Trzymamy się scenariusza, ale często dodajemy różne kwestie od siebie, jesteśmy kreatywni - mówił Dakann.

Zdradził także, co w jego przekonaniu determinuje sukces grupy. - Cykliczność, czyli wrzucanie filmów z tą samą częstotliwością i utrzymywanie naszych produkcji na wysokim poziomie - przekonywał w rozmowie z Olą Jasińską i Kamilem Jasieńskim.

W programie mówiliśmy także o tym, jak powstawał kanał, kto tak naprawdę jest szefem ekipy Ponków i co oznacza twarz w logo grupy. Dowiedzieliśmy się też, jakie plany na przyszłość mają Ponki. Z Dakannem rozmawialiśmy także o imprezie MEETYT4, która już 23 stycznia w Krakowie. To zakrojone na ogromną skalę spotkanie youtuberów z całego kraju Czwórka objęła swoim patronatem.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Grzegorz "Dakann" Barański, Wiktor Mrozik (youtuberzy, współtwórcy kanału "Ponki" na Youtube)

Data emisji: 10.01.2016

Godzina emisji: 11.00

kd/jp

kd

Czytaj także

JDabrowsky: staram się rozbawić ludzi

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 14:00
Youtuber Janek Dąbrowski prowadzi kanał o grach komputerowych. Zabawne komentarze do Minecrafta, GTA i Simsów przysporzyły mu ponad pół miliona fanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janek Dąbrowski i relacja Rich Tour

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 11:05
JDabrowsky jak zwykle opowiadał żarty, rozmawiał z fankami o szkolnych imprezach i serwował swoją ulubioną muzykę. Sprawdził także, co działo się w Szczecinie na zlocie youtuberów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rich Tour w Lublinie. Dobra zabawa mimo zmęczenia!

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 21:00
Rich Tour dotarł do Lublina, gdzie pojawili się Gimper, IsAmUxPompa, Izak, Mandzio, TheNitroZyniak, Rojo i goście specjalni: Vertez oraz Ula Ulaśka Szlachta.
rozwiń zwiń