Zawód - instagramer. Czy można żyć z robienia selfie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 10:01
W sobotniej odsłonie "Tędy po Trendy" sprawdzimy, czym dokładnie zajmuje się "instagramer", i czy może być to zawód przyszłości.
Jak zarabia się na robieniu zdjęć i wrzucaniu ich do sieci?
Jak zarabia się na robieniu zdjęć i wrzucaniu ich do sieci?Foto: Glow Images/East News

Podobno na robieniu zdjęć i wrzucaniu ich do sieci zarabiają już tysiące ludzi. Korzystają z aplikacji powiadamiającej ich o zapotrzebowaniu na zdjęcie, robią je telefonem i publikują w serwisach społecznościowych razem z zadanym #hashtagiem odpowiedniej marki. Gościem Czwórki będzie Barbara Sołtysińska - Człowiek Roku Internetu 2015, która stworzyła jedną z aplikacji, które temu służą.

Powiemy też o trwającym do początku kwietnia ogólnopolskim konkursie "Warsawinstafestival". Jego tematem jest miejska fotografia w sieci. W zeszłorocznej edycji zgłoszono ponad 1600 zdjęć, a finałową wystawę obejrzało setki tysięcy osób.

***

Na "Tędy po trendy" zapraszamy w sobotę (2.04) w godz. 9.00-11.00. Audycje poprowadzą Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński.

kd

Czytaj także

Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Awanse na dobre finanse". Jak działa samopomoc studencka?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 10:00
"Awanse na lepsze finanse" to projekt, który ma pomóc zwiększyć szanse żaków na otrzymanie wymarzonej posady.
rozwiń zwiń