Szukasz pracy? Portal internetowy zrobi to za ciebie!

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 16:20
Roznoszenie CV po siedzibach firm i rozsyłanie ich e-mailem to przeżytek. Dziś istnieją specjalne portale internetowe, które pośredniczą między pracownikami a pracodawcami.
Audio
  • Grzegorz Baczewski z Konfederacji Pracodawców Lewiatan o szukaniu pracy przez portale rekrutacyjne (Się mówi/Czwórka)
Według specjalistów ds. rynku pracy, na szukanie zatrudnienia powinniśmy poświęcać około ośmiu godzin dziennie
Według specjalistów ds. rynku pracy, na szukanie zatrudnienia powinniśmy poświęcać około ośmiu godzin dziennieFoto: Glow Images/East News

By znaleźć pracę za pośrednictwem portali internetowych, należy stworzyć swój profil, w którym opisuje się swój profil zawodowy - doświadczenie, wykształcenie, kluczowe umietęjności i oczekiwania. Na tej podstawie system wyszukuje oferty pracy dopasowane do nas.

- Ważne jest, żeby w swoim CV nie umieszczać wszystkiego "jak leci". Powinniśmy zawrzeć te informacje, które wykażą, że mamy odpowiednie umiejętności, doświadczenie, kompetencje i pokażą, że jesteśmy pewni swoich atutów. Przestrzegałbym też przed przesadzaniem z tym, co się wpisuje. Dość szybko można to zweryfikować albo na etapie rekrutacji, albo już w pracy - mówi Grzegorz Baczewski z Konfederacji Pracodawców Lewiatan.

W audycji opowiadamy też o portalu, który - według zapewnień twórców - do kojarzenia pracowników z pracodawcami wykorzystuje... sztuczną inteligencję!

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Grzegorz Baczewski (Konfederacja Pracodawców Lewiatan)

Data emisji: 16.09.2015

Godzina emisji: 14.00

mg/jp

Czytaj także

Szukasz pracy? Zadbaj o wygląd, ale bądź sobą!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 18:00
Nie trzeba być miss, żeby dostać pracę, chociaż warto prezentować się elegancko. My podpowiadamy, jak uniknąć ubraniowych wpadek podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacyjna praca. Jak znaleźć tę wymarzoną?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 15:42
Agencje pracy tymczasowej to dla studentów szansa, by dorobić w czasie wakacji. - Ciężko dostać pracę zgodną z wykształceniem i zainteresowaniami - ostrzega Urszula Kowalska z OHP.
rozwiń zwiń