EMS - z prądem po kondycję i figurę oraz na Piknik

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 13:49
- W EMS wykorzystujemy prąd elektryczny, by zmusić nasze mięśnie do bardzo intensywnego skurczu izometrycznego - mówi Piotr Paluch z Fitexpress. - To trening z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Audio
  • Marta Krzemińska i Piotr Paluch z Fitexpress opowiadają o metodzie EMS i ich namiocie na 20. Pikniku Naukowym (Tędy po trendy/Czwórka)
Marta Krzemińska i Piotr Paluch z Fitexpress oraz Czwórkowi prowadzący
Marta Krzemińska i Piotr Paluch z Fitexpress oraz Czwórkowi prowadzący Foto: Czwórka

Takie nowatorskie urządzenia pozwalają spalić więcej tkanki tłuszczowej i lepiej stymulują mięśnie niż niejedno ćwiczenie fitness. - Osiągamy ten sam efekt, co przy pracy z wolnymi ciężarami. Podczas treningu wykonujemy ćwiczenia funkcjonalne - mówi specjalista. - Możemy skakać, biegać, ale też wykonywać ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta.

Kostium do treningu EMS wygląda dość kosmicznie - są tam diody, kable, specjalna kamizelka. Korzystający z tego typu ćwiczeń podkreślają jednak, że metoda nie boli i jest dość przyjemna. O tym będą mogli przekonać się wszyscy, którzy odwiedzą stanowisko Fitexpress na 20. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Piknik Naukowy - sprawdź, co działo się w ubiegłym roku! <<<

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Goście: Marta Krzemińska i Piotr Paluch (Fitexpress)

Data emisji: 23.04.2016

Godzina emisji: 10.10

pj/mm

Czytaj także

Youtuber-podróżnik. "Przez Świat na Fazie"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 14:15
Chile, Meksyk, Kostaryka, Paragwaj, Wyspy Zielonego Przylądka, Iran, Pakistan - to kraje, które odwiedził Dawid Fazowski. Autor kanału podróżniczego "Przez Świat na Fazie" obecnie jest w Tajlandii, skąd połączył się z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyrwane z kontekstu". Joanna Pachla pisze o tym, jak fajnie żyć

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 15:00
- Największym zainteresowaniem cieszą się tematy damsko-męskie. To pokazuje, że wszyscy chcą wiedzieć, jak poukładać sobie życie - przekonuje Joanna Pachla, uhonorowana tytułem Twórcy Roku 2015 za blog "Wyrwane z kontekstu".
rozwiń zwiń