Youtuber-podróżnik. "Przez Świat na Fazie"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 14:15
Chile, Meksyk, Kostaryka, Paragwaj, Wyspy Zielonego Przylądka, Iran, Pakistan - to kraje, które odwiedził Dawid Fazowski. Autor kanału podróżniczego "Przez Świat na Fazie" obecnie jest w Tajlandii, skąd połączył się z Czwórką.
Audio
  • Dawid Fazowski o swoich podróżach i pobycie w Tajlandii (Tędy po trendy/Czwórka)
Niektóre obszary Tajlandii przypominają raj na ziemi
Niektóre obszary Tajlandii przypominają raj na ziemiFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Podróżnik sam o sobie mówi, że jest zwykłym chłopakiem z Żor, któremu zachciało się ruszyć w świat. W Tajlandii zachwyciły go oryginalne jedzenie i niskie ceny. - Jadłem kaczy dziób, larwy i prażone żaby. Oprócz tego chyba wszystkie możliwe owoce morza. W Polsce niejednokrotnie próbowałem krewetek, ale one pachniały trochę błotem, nie dało się tego jeść, a tutaj wszystko jest świeże - mówi Dawid Fazowski.

Youtuber zapowiada, że wraca w połowie czerwca i... zaczyna pracę. - Moim marzeniem jest napisać książkę, mimo że jestem człowiekiem, który nigdy nie powinien się za to zabierać. Moja polonistka nie byłaby z tego zadowolona, ale wszystko jest możliwe - śmieje się.

Wyjaśnia także, dlaczego do podróży po Ameryce Południowej w ogóle się nie przygotowywał, a z kolei o krajach muzułmańskich postanowił trochę poczytać.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska i Kamil Jasieński

Gość: Dawid Fazowski (autor kanału podróżniczego "Przez Świat na Fazie")

Data emisji: 16.04.2016

Godzina emisji: 10.20

mg/kul

Czytaj także

Wakacje w Bangkoku - jest tanio, ale bardzo tłoczno

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 19:00
Tuki-tuki, sky-train, łódki i taksówki - turysta w Bangkoku ma w czym wybierać. Rozbudowany model komunikacji miejskiej pozwala poznać stolicę Tajlandii na różne sposoby. Ale na intymne zwiedzanie nie mamy co liczyć, bo w Bangkoku mieszka 15 milionów ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martyna Skura - 20 kg bagażu i życie w podróży

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 15:50
Martyna Skura, podróżniczka i autorka bloga "Life in 20 kg", nie ma stałego miejsca zamieszkania. - Moim domem jest cały świat - mówi. Z 20-kilogramowym plecakiem przemierzyła m.in. Gruzję, Tajlandię, Kambodżę, Chiny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po zorzę polarną do Norwegii. Wyprawa Barbary i Michała

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 17:15
Barbara i Michał Świderscy niedawno wrócili z polowania na zorzę polarną w Tromsø. To miasto leży już za kołem podbiegunowym, gdzie występuje zjawisko nocy polarnej - przez wiele tygodni w ogóle nie wschodzi tam słońce.
rozwiń zwiń