Manufaktura Radości. Pomiędzy hygge, lagom i ikigai

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 15:20
- Trochę hygge, trochę lagom, trochę ikigai - taka jest moja "Manufaktura Radości" - opowiada Małgosia Dawid-Mróz - blogerka, pisarka i zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia w konkursie "Blog Roku".
Audio
  • "Manufaktura Radości" - blog o szczęściu po polsku (Tędy po trendy/Czwórka)
- Szukanie życiowego haju to nie jest dobry sposób na życie. Lepiej zacząć cieszyć się codziennością, nawet tą banalną - przekonuje autorka Manufaktury Radości
- Szukanie życiowego "haju" to nie jest dobry sposób na życie. Lepiej zacząć cieszyć się codziennością, nawet tą banalną - przekonuje autorka "Manufaktury Radości"Foto: Shutterstock.com/Dudarev Mikhail

Małgosia Dawid-Mróz 85 procent użytkowników "Manufaktury Radości" to kobiety. Z moich obserwacji wynika, że to właśnie one głównie poszukują treści psychologicznych w sieci

Po duńskim hygge i szwedzkim lagom gość Czwórki postanowiła przyjrzeć się japońskiemu trendowi, nazywanemu ikigai. - Jak wiadomo Japończycy żyją długo i dosyć szczęśliwie. I mają swoje zasady, które do tego szczęścia przybliżają. Również doceniają rzeczy związane z codziennością, ale oprócz umiaru, szukają też sensu. Zarówno w sprawach ważnych i nam bliskich, jak i tych, które wpływają na otoczenie w sensie społecznym - wyjaśnia blogerka.

Ostatnio Małgosia Dawid-Mróz swoimi przemyśleniami postanowiła dzielić się nie tylko z czytelnikami, ale też widzami. Nam opowiada, dlaczego została vlogerką i czy psychologia może konkurować z grami. Zdradza też, dlaczego nie czyta e-booków i co żenuje ją, kiedy przegląda swoje wpisy.


Małgosia Dawid-Mróz i ekipa "Tędy po trendy" Małgosia Dawid-Mróz i ekipa "Tędy po trendy"

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Małgosia Dawid-Mróz (autor bloga "Manufaktura Radości")

Data emisji: 23.07.2017

Godzina emisji: 9.10

kul/pg

Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Opydo ratuje świat przed złą literaturą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:00
- Dobrze jest mieć świadomość, że nawet nasze ulubione książki nie zawsze są idealne. Jestem wielkim fanem "Harry'ego Pottera", a nie przeszkodziło mi to doszukać się w nim niekonsekwencji i błędów logicznych - mówi Paweł Opydo, autor kanału "Złe książki".
rozwiń zwiń