Jak pisać o modzie? "Najlepiej w kontekście tego, co dzieje się na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 09:40
- Każda modowa marka ma swoją opowieść, z którą utożsamiają się jej klientki. My uczymy, jak tworzyć taki storytelling i jak robić to kreatywnie - mówi Ewa Krajewska, organizatorka Warsztatów Dziennikarstwa Mody & Creative Writing.
Audio
  • Ewa Krajewska o jubileuszowej odsłonie Warsztatów Dziennikarstwa Mody & Creative Writing (Tędy po trendy/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Viktoriya Panasenko

Ewa Krajewska W dziennikarskie modowym niezbędna jest umiejętność analitycznego patrzenia na rzeczywistość

Dziennikarz mody bacznie obserwuje zmieniające się trendy, potrafi wyłapać perełkę spośród projektantów i odróżnić dobre projekty od złych. Spektrum pisarstwa modowego jest bardzo szerokie, od książek o tematyce modowej, przez biografie projektantów, po krótkie, często prowokacyjne relacje modowe. - To propozycja dla tych, którzy dobrze piszą i lubią adrenalinę. Teksty nie powstają w wygodnym fotelu, w domowym zaciszu. Tworzy się je w terenie - na pokazach, na spotkaniach, w trakcie wywiadów. Na całym świecie - opowiada gość Czwórki.


Czytaj także
debata 1200.JPG
"Modelka to zawód marzeń, jeśli twardo stąpa się po ziemi"

W tym roku warsztaty - organizowane pod patronatem Czwórki - odbędą się po raz dziesiąty - w dniach 14-15 kwietnia, w historycznym Domu Literatury na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W audycji podpowiadamy, jak pisać kreatywnie i na czym polega praca w redakcji. Kiedy najlepiej rozpocząć swoją karierę pisarską oraz jak czytać trendy? I dlaczego nie warto zrażać się niskimi zarobkami?

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Ewa Krajewska (organizatorka warsztatów, Fashion Project)

Data emisji: 11.03.2018

Godzina emisji: 9.08

kul/mk

Czytaj także

Rei Kawakubo - projektantka, która nie myśli o modzie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 13:00
Twórczyni domu mody Comme des Garçons doczekała się własnej wystawy w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. - To pierwsza w historii sytuacja, w której najważniejsza modowa ekspozycja roku poświęcona jest jednemu projektantowi - opowiada dziennikarka Urszula Wiszowata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Czarnecki: pierwsze perfumy zrobiłem z płynu do mycia naczyń

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 10:30
- Przed zajęciami z tańca, na których miałem uczyć tanga argentyńskiego, przygotowałem zapach, który miał moich kursantów wprowadzić w latynoski klimat. Zmieszałem aromat cygara, whisky i kawy, dodałem piżmo i przyprawy. Wystarczył kwadrans, a efekt mnie samego zaskoczył - opowiada Piotr Czarnecki - instruktor tańca, kreator perfum.   
rozwiń zwiń