Paweł Dębowski: nie opisuję książek, tylko się w nie wczuwam

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2018 12:30
Choć zdaniem niektórych to mało chodliwy temat w internecie, Paweł Dębowski na YouTubie opowiada głównie o książkach. - Szukam złotego środka między rozrywką a merytoryką - wyjaśnia twórca kanału P42.
Audio
  • Jak mówić o książkach, żeby inni chcieli je przeczytać? (Tędy po trendy/Czwórka)
Paweł Dębowski, twórca kanału P42
Paweł Dębowski, twórca kanału P42Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

Jeśli ktoś interesuje się książkami, będzie w stanie poświęcić mi czas. Nawet jeśli moje filmy trwają po 18 minut Paweł Dębowski

Tematyka jego filmów jest bardzo szeroka - od sposobów na naukę i koncentrację, przez wycieczki po księgarniach, aż po relacje ze spotkań z ulubionymi pisarzami. Ale najważniejsze oczywiście są recenzje. - Dla wydawnictw ważne jest to, żeby ludzie dowiedzieli się, że dana książka wychodzi, że tytuł istnieje. To, czy moja opinia będzie pozytywna, czy negatywna, dla większości oficyn jest mniej istotne. Im zależy, żebym był autentyczny i wiarygodny. Bo wtedy odbiorcy będą mi ufać - wyjaśnia gość Czwórki.

Miesięcznie czytam około 5-7 książek. Odkąd wróciłem na studia do beletrystyki dorzuciłem też literaturę naukową Paweł Dębowski

Obecnie autor kanału P42 czyta "Tracę ciepło" Łukasza Orbitowskiego, ale największe wrażenie w tym roku zrobił na nim "Fight Club". Co jest takiego w powieści Chucka Palahniuka, że ciężko się od niej oderwać? Czy zdarza mu się w trakcie lektury nie robić notatek na marginesach? Co sądzi o powrocie mody na podcasty? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Kamil Jasieński 

Gość: Paweł Dębowski (twórca youtubowego kanału P42)

Data emisji: 2.12.2018

Godzina emisji: 9.08

kul

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwszy muzyczny serial dokumentalny w historii polskiego YouTube'a

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 10:00
Jak wygląda praca muzyków od kuchni? Tego będzie można się dowiedzieć dzięki nowemu serialowi dokumentalnemu na YouTube, który zrejestrował tytularne dziesięć godzin w studiu nagraniowym.
rozwiń zwiń