Pierwszy muzyczny serial dokumentalny w historii polskiego YouTube'a

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 10:00
Jak wygląda praca muzyków od kuchni? Tego będzie można się dowiedzieć dzięki nowemu serialowi dokumentalnemu na YouTube, który zrejestrował tytularne dziesięć godzin w studiu nagraniowym.
Audio
  • Serial dokumentalny o muzykach. Zobaczysz i posłuchasz go na polskim YouTube (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Muzycy na planie serialu dokumentalnego 10h
Muzycy na planie serialu dokumentalnego "10h"Foto: mat. pras./Hubert Grupa PR/10h

Gilliamesque 1200.jpg
Gilliam nie zrobił kariery na Monty Pythonie. Ale odkrył Tarantino

Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Maciej Sawoch, młody producent muzyczny i kompozytor współpracujący z takimi artystami jak Miuosh, Katarzyna Nosowska, T.Love czy Krzysztof Zalewski. - Pomysł zrodził się ze snu mojej znajomej. Nieco później zobaczyłem na YouTube dokument o Florence & The Machine. Z połączenia tych dwóch bytów powstał projekt "10h". Pomysł na serial powstał ponad 2,5 roku temu, ale wtedy nie byłem jeszcze gotowy na jego realizację. Musiało minąć trochę czasu, musiałem poznać odpowiednich ludzi, którzy pomogli mi go stworzyć - opowiadał Maciej Sawoch.

Chciałem pokazać tę bardziej pierwotną formę tworzenia muzyki. Doprowadzić do spotkania w studiu nagraniowym kompozytora z wokalistą Maciej Sawoch

Seria to nie tylko zajrzenie za kulisy pracy muzyków. Jego pomysłodawca zdradzał w studiu Czwórki, że projekt wychodzi poza YouTube i studio nagraniowe. – Seria dokumentów zaplanowana jest na kilka sezonów. Po każdym ukaże się płyta, która będzie owocem współpracy jej bohaterów. W planach mamy także stworzenie wspólnej trasy koncertowej – zapowiadał gość Kamila Jasieńskiego.

Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego "10h":

Kto jest bohaterem pierwszego ocinka? Jak wyglądała praca nad płytą od kuchni? Jakich artystów będziemy mogli zobaczyć w kolejnych odsłonach serii? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Maciej Sawoch (pomysłodawca i twórca projektu "10h")

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 8.31

ac/pj

Czytaj także

"Reżyser życia", czyli eksperymenty społeczne w sieci

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2017 15:00
- Jest kilku youtuberów, którzy robią eksperymenty społeczne w formie pranków, a ja podchodzę do tego tematu na poważnie. Interesuje się psychologią. Filmiki, które robię, traktuję jak formę badania - opowiada Daniel Rusin z kanału "Reżyser życia". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szymon Chałupka: spełniam się po obu stronach kamery

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 16:16
- Jeśli zmienimy sposób myślenia o rozpowszechnianiu wiedzy i zaczniemy się nią między sobą dzielić, wtedy rynek będzie się rozwijał, a to jest moim zdaniem najważniejsze - Szymon Chałupka z kanału "Filmujemy!".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tuba Smaku. Kulinarna kooperatywa Pascala Brodnickiego

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 10:51
Kanał jest miejscem, które łączy kilka niezależnych projektów kulinarnych. Autorzy stworzyli sześć kanałów o różnorodnej tematyce, które dzięki Tubie przeplatają się w jednym miejscu w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kim jest influencer? Czy wolno mu więcej niż innym celebrytom?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 12:13
- Infuencerami zostają ludzie w każdym wieku. Dużą popularnością cieszy się kanał "Dziarskiego dziadka", 90-latka, który hobbystycznie zajmuje się sportem. Jego publicznością nie są równolatkowie, ale duża grupa młodych ludzi - mówił Mateusz Krogulec z firmy DDOB.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Baniak Baniaka". Jak nauczyciel z budżetówki stał się youtuberem

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 10:23
Michał „Baniak” Bańka – od 2013 roku prowadzi kanał filmowy "Baniak Baniaka", który jest poświęcony w 100 proc. grom fabularnym. Po kilku latach działalności zdobył tysiące fanów, dzięki regularnym publikacjom, humorowi i oferowaniu wsparcia dla Mistrzów Gry. 
rozwiń zwiń