Paweł Opydo ratuje świat przed złą literaturą

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 11:00
- Dobrze jest mieć świadomość, że nawet nasze ulubione książki nie zawsze są idealne. Jestem wielkim fanem "Harry'ego Pottera", a nie przeszkodziło mi to doszukać się w nim niekonsekwencji i błędów logicznych - mówi Paweł Opydo, autor kanału "Złe książki".
Audio
  • Paweł Opydo o literaturze, z której można się śmiać (Tędy po trendy/Czwórka)
Kiedy o książce możemy powiedzieć, że jest zła? I czy na pewno będziemy mieli rację?
Kiedy o książce możemy powiedzieć, że jest zła? I czy na pewno będziemy mieli rację? Foto: Megan Betteridge/Shutterstock.com

Paweł Opydo Z reguły wybieram książki, które akurat są popularne, albo o których w danym momencie jest głośno. Kieruję się przy tym względami komerycjnymi 

Gość Czwórki z przymrużeniem oka przyznaje, że czyta po to, by nie musieli tego robić inni. I jest wielkim fanem "coelhyzmów". - Nie recenzuję książek, tylko robię sobie z nich żarty. Lektury analizuję strona po stronie więc oczywiście zdradzam też zakończenie - wyjaśnia bloger.

Paweł Opydo opowiada także o tym, dlaczego blogerzy literaccy pozostają w undergroundzie i tłumaczy, dlaczego w sieci liczą się... ostre kości policzkowe.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Mateusz Kulik

Gość: Paweł Opydo (bloger, youtuber)

Data emisji: 26.02.2017

Godzina emisji: 9.20

kul/mc

Czytaj także

Make Life Harder: jesteśmy ofiarami postironii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 15:20
- Piszemy o wszystkim i o wszystkich. Jesteśmy komentatorami rzeczywistości w przestrzeni słowa pisanego i w tekście najbardziej się sprawdzamy - mówią twórcy "Make Life Harder".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zapytam inaczej. "Inny wymiar rozmów z gwiazdami"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2017 11:10
- Mówi się, że internet daje mnóstwo możliwości i każdy może mieć w sieci 15 minut sławy, ale konkurencja jest olbrzymia i coraz trudniej jest dobrze się "sprzedać" - mówi Paulina Drela, autorka kanału "Zapytam inaczej".
rozwiń zwiń