AIDS - dlaczego powinniśmy się badać?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 12:00
Zespół nabytego niedoboru odporności, znany powszechnie jako AIDS, to choroba, przed którą można się ustrzec. Trzeba zwracać uwagę na to, co i w jaki sposób robimy.
Audio
  • Badania na obecność wirusa HIV. Gdzie je przeprowadzać, ile to kosztuje i dlaczego warto to robić? (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku powyżej 18 lat
Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku powyżej 18 latFoto: Glow Images/East News

Co zrobić, kiedy mamy wątpliwości, czy zachowania, które podejmowaliśmy, nie okażą się tragiczne w skutkach? Jak często i w których placówkach się badać? Na te pytania odpowiadali w Czwórce eksperci: Izabela Pazdan i Tomasz Małkuszewski. - Namawiamy, zwracamy uwagę, by się sprawdzać. To nic zobowiązującego, a chwila przemyślenia, refleksji nad swoim stylem życia, jest potrzebna - przekonywała Pazdan.

By dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego AIDS w krajach Europy Zachodniej już nie jest temat tabu, czym różni się od HIV i jak z chorobą walczy Elton John, posłuchaj nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący
Prowadził: Tomasz Kosiorek
Goście: Izabela Pazdan, koordynatorka Europejskiego Tygodnia Testowania na HIV i Tomasz Małkuszewski, przewodniczący Społecznego Komitetu ds. AIDS
Data emisji: 10.11.2014
Godzina emisji: 20.00

kd, ac

Czytaj także

Jak żyć po stracie? "To nieprawda, że czas leczy rany"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 09:00
W życiu ciągle coś tracimy: czas, pieniądze, czasem miłość. Choć na naszej drodze pojawiają się wciąż nowi ludzi i nowe wyzwania, niektórych strat nie da się już nadrobić. Jak pogodzić się z tym i żyć dalej? - Każda niemal opowieść o stracie jest jednocześnie opowieścią o lęku i bezradności - mówi psychoterapeutka Anna Dodziuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Terapia tańcem. Czy da się "wytańczyć stres”?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 12:20
Taniec to nie tylko świetny sposób na zachowanie kondycji. Ma też zbawienny wpływ na nasze zdrowie, również psychiczne. - To relaks, zabawa i lek na niemal całe zło - mówi Agnieszka Szewczyk, psycholog.
rozwiń zwiń