X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Taniec pozwala zrozumieć siebie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- Taniec pomaga rozładować emocje - mówi Aneta Bartnicka-Michalska. - Daje swobodę przeżywania, jakiej nie jesteśmy w stanie doświadczyć na co dzień.
Audio
  • Sprawdź dla kogo jest choreoterapia (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Wartości lecznicze tańca to społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt psychiczny z ludźmi.
Wartości lecznicze tańca to społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt psychiczny z ludźmi.Foto: Glow Images/East News

Prowadzący choreoterapię podkreślają, że w tańcu i w ruchu możemy poznać siebie. Dowiedzieć się, co jest nam bliskie, a co nam przeszkadza. - Ciało jest powiązane z psychiką i wiele mówi o tym, co jest w naszych głowach - wyjaśnia gość Czwórki. - Dlatego posiadanie świadomości własnego ciała jest potrzeba, bo pozwala lepiej zrozumieć siebie.

Zajęcia choreoterapeutyczne obejmują m.in. taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do wybranej muzyki. - Taka terapia może być indywidualna, albo odbywać się w grupie - mówi Aneta Bartnicka-Michalska. - Bo współdziałanie w grupie też ma wydźwięk diagnostyczny. Możemy przejrzeć się w oczach innych.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: psycholog twórczości, terapeutka tańcem i ruchem, Aneta Bartnicka-Michalska

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 20.00

(kul, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie konsekwencje ma nadopiekuńczość?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 10:00
- Rodzic, który nie zaniedbuje swojego dziecka, dużo o nim wie - mówi psycholog Bartosz Zalewski. - Ale ten, który jest nadopiekuńczy, po prostu robi mu krzywdę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaźń to fundament szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 10:30
Dla niektórych jest ważniejsza niż miłość i jako jedyna relacja może przetrwać całe życie. Przyjaźń warto pielęgnować i doceniać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Empatia nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 16:45
O empatii słychać zewsząd, ale nie wszyscy wiemy tak naprawdę, co za tym terminem się kryje. Czy to coś więcej niż życzliwość i wyrozumiałość?
rozwiń zwiń