Taniec pozwala zrozumieć siebie

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- Taniec pomaga rozładować emocje - mówi Aneta Bartnicka-Michalska. - Daje swobodę przeżywania, jakiej nie jesteśmy w stanie doświadczyć na co dzień.
Audio
  • Sprawdź dla kogo jest choreoterapia (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Wartości lecznicze tańca to społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt psychiczny z ludźmi.
Wartości lecznicze tańca to społeczny charakter tańca, różnorodność i atrakcyjność form tanecznych oraz możliwość oddziaływania na psychikę poprzez ruch, muzykę i kontakt psychiczny z ludźmi.Foto: Glow Images/East News

Prowadzący choreoterapię podkreślają, że w tańcu i w ruchu możemy poznać siebie. Dowiedzieć się, co jest nam bliskie, a co nam przeszkadza. - Ciało jest powiązane z psychiką i wiele mówi o tym, co jest w naszych głowach - wyjaśnia gość Czwórki. - Dlatego posiadanie świadomości własnego ciała jest potrzeba, bo pozwala lepiej zrozumieć siebie.

Zajęcia choreoterapeutyczne obejmują m.in. taniec, ćwiczenia muzyczno-ruchowe, improwizacje ruchowe do wybranej muzyki. - Taka terapia może być indywidualna, albo odbywać się w grupie - mówi Aneta Bartnicka-Michalska. - Bo współdziałanie w grupie też ma wydźwięk diagnostyczny. Możemy przejrzeć się w oczach innych.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: psycholog twórczości, terapeutka tańcem i ruchem, Aneta Bartnicka-Michalska

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 20.00

(kul, ac)

Czytaj także

Jakie konsekwencje ma nadopiekuńczość?

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 10:00
- Rodzic, który nie zaniedbuje swojego dziecka, dużo o nim wie - mówi psycholog Bartosz Zalewski. - Ale ten, który jest nadopiekuńczy, po prostu robi mu krzywdę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przyjaźń to fundament szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 10:30
Dla niektórych jest ważniejsza niż miłość i jako jedyna relacja może przetrwać całe życie. Przyjaźń warto pielęgnować i doceniać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Empatia nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 16:45
O empatii słychać zewsząd, ale nie wszyscy wiemy tak naprawdę, co za tym terminem się kryje. Czy to coś więcej niż życzliwość i wyrozumiałość?
rozwiń zwiń