Problemy żywieniowe: anoreksja, bulimia i... zaburzenia emocji

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 15:00
Zaburzenia odżywiania to nie tylko bulimia i anoreksja. Okazuje się, że u podstaw każdej z chorób, związanych z niejedzeniem, albo objadaniem się, leżą złe emocje.
Zaburzenia odżywiania to choroba naszych czasów. Bulimia i anoreksja otwierają długą listę jednostek chorobowych związanych z jedzeniem
Zaburzenia odżywiania to choroba naszych czasów. Bulimia i anoreksja otwierają długą listę jednostek chorobowych związanych z jedzeniem Foto: Glow Images/East News

Czy faceci, którzy jedzą tylko mięso i bez opamiętania rozbudowują muskulaturę na siłowni też mają zaburzenia odżywiania? A co z osobami, które przed lodówką stają, gdy się nudzą, czują niepokój, albo po prostu chcą sobie poprawić humor?

O tym, jakie są najczęstsze objawy zaburzeń odżywiania, jak wygląda terapia i kiedy powinniśmy zacząć brać w niej udział porozmawiamy z drem Cezarym Żechowskim, psychiatrą i psychoterapeutą, wykładowcą na UKSW w Warszawie, we torkowy wieczór.

***

Na "Tryb głośnomówiący" zapraszamy we wtorek (27.01.) w godz. 20.00 - 21.30. Audycję poprowadzi Tomasz Kosiorek.

(kd)

Czytaj także

Jak sprawić, by kalorie w posiłkach znikały

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 15:10
- Jedzenie składa się z trików - mówiła w Czwórce psychodietetyczka. Ekspertka radziła, jak przyrządzać posiłki, aby były sycące, smaczne i niskokaloryczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja jest jak tornado, które wciąga

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 08:05
Smutek, przygnębienie, ale też fizyczny ból czy nerwowość. - Depresja to konstelacja objawów - mówił w Czwórce psychiatra. Jak z nią walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trening interpersonalny. Zatrzymaj się na chwilę i zrozum siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2015 13:00
- W treningach interpersonalnych najważniejsze są nasze reakcje. Dzięki nim uczymy się, jak sami oceniamy konkretne sytuacje i jak inni reagują na nas - tłumaczy Jolanta Mieczkowska-Luto, psycholog, trenerka.
rozwiń zwiń