Indonezja - 18 tysięcy wysp, 600 języków

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 09:30
Największy archipelag świata, kraj ponad 200 grup etnicznych i jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można spotkać smoka (znanego jako waran z Komodo). Indonezja to państwo rekordów.
Audio
  • Ada Kamińska i Łukasz Chmielewski o swojej podróży do Indonezji (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay (Domena publiczna)

Ada Kamińska i Łukasz Chmielewski w Indonezji spędzili ponad osiem miesięcy. Ada prowadziła tam badania naukowe, Łukasz tworzył gry komputerowe dla tamtejszego portalu społecznościowego. Kraj zachwycił ich piękną przyrodą i różnorodnością kulturową.

- Od wschodu do zachodu Indonezji jest więcej kilometrów niż od wschodniego do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. To ponad 5 tysięcy kilometrów, a ludzie z Sumatry wyglądają zupełnie inaczej niż z Papui, mówią innym językiem, mają inne wierzenia - wyjaśniają Ada i Łukasz.

Podróżnicy opowiadają o noclegu na jednej z bezludnych wysp. Wspominają też pewnego indonezyjskiego polityka, który za przykład idealnego miasta podawał... Warszawę.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Ada Kamińska i Łukasz Chmielewski (podróżnicy)

Data emisji: 3.09.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/jp

Czytaj także

Indonezja - kraj tysiąca kultur

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:34
Indonezja to idealne miejsce do nurkowania i surfowania. Ale także kraj, w którym miesza się 300 dialektów, mnóstwo różnorodnych tradycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przejechał świat dookoła praktycznie za darmo. "Pieniądze szczęścia nie dają"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 15:49
Władysław Labuda był 974 dni w podróży dookoła świata. Pokonał 23 tys. kilometrów i trzy kontynenty, ale jego hotelowy budżet wynosił… 0 złotych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń