Indonezja - kraj tysiąca kultur

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2015 17:34
Indonezja to idealne miejsce do nurkowania i surfowania. Ale także kraj, w którym miesza się 300 dialektów, mnóstwo różnorodnych tradycji.
Audio
  • O niezwykłych obrzędach indonezyjskich, a także m.in. tamtejszej kuchni - opowiadają Czarek Kazimierowski i Dorota Karska (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Indonezja to kraj multikulturowy. Na zdjęciu tancerz podczas tradycyjnej uroczystości na wyspie Bali
Indonezja to kraj multikulturowy. Na zdjęciu tancerz podczas tradycyjnej uroczystości na wyspie BaliFoto: Glow Images/East News

Do Indonezji warto wybrać się w czerwcu i wcale też nie jest ciężko się tam dostać. - Turystyczną wizę, ważną przez 30 dni, można kupić na lotnisku, a całość kosztuje 35 dolarów - tłumaczą goście Czwórki. Warto zaplanować wycieczki na kilka indonezyjskich wysp, a nie tylko - jak większość wczasowiczów - na Bali. - Na każdej z nich możemy odnieść wrażenie, że znajdujemy się w innym kraju - mówił Kazimierowski.

Goście Czwórki podkreślali też, że w Indonezji, w zależności od regionu, mówi się aż w 300 dialektach. To oznacza, że najlepiej znaleźć na miejscu przewodnika, który będzie potrafił porozumiewać się z lokalnymi mieszkańcami. Opowiedzieli też m.in. o niebezpiecznym rytuale Pasola, podczas którego mężczyźni rzucają w siebie nawzajem dzidami, a także o tradycyjnej indonezyjskiej kuchni.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Czarek Kazimierowski i Dorota Karska(podróznicy, miłośnicy Indonezji)

Data emisji: 8.05.2015

Godzina emisji: 20.00

kd/mg

Czytaj także

Turcja - kraj, który odkrywa się wszystkimi zmysłami

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2014 11:30
Zapierające dech w piersiach widoki, unoszące się w powietrzy piękne zapachy, szumiące palmy i morze oraz pyszne jedzenie - smak wakacji w Turcji na długo zostaje w pamięci... i na podniebieniu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkady Paweł Fiedler - miłość do podróży dziedziczona w genach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 12:20
- Niewiarygodne upały, wiatr we włosach i sztywny kark - tak podróż Fiatem 126p przez Czarny Kontynent wspomina Arkady Paweł Fiedler, wnuk wielkiego polskiego podróżnika.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Martyna Skura - jej domem jest cały świat

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 09:30
- Miejsce zamieszkania zmieniam średnio raz na rok - mówi podróżniczka, która mieszkała już w Gruzji, Chinach i Tajlandii.
rozwiń zwiń