X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W spirali" kryzysu - z Kasią Warnkę i Piotrem Stramowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 09:40
- "W spirali" to film, który wymaga szczególnej oprawy, na pewno nie popcornu - mówi Katarzyna Warnke. - Uważam, że jest magiczny - dodaje Piotr Stramowski. A psycholożka Martyna Harland dodaje go do listy obrazów filmoterapeutycznych.
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o filmie "W spirali" i obrazach filmoterapeutycznych (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke
Piotr Stramowski i Katarzyna WarnkeFoto: PAp/Marcin Kmieciński

Kryzys w związku, toksyczne małżeństwa czy relacje to ostatnio popularny temat. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy psychologa, ale też obejrzeć film, z grupy filmoterapeutycznych.

- Podstawowym problemem bohaterów obrazu Konrada Aksinowicza "W spirali" jest to, że nie rozmawiają ze sobą - mówi Martyna Harland, psycholożka z Uniwersytetu SWPS. - Para próbuje radzić sobie z problemami w alternatywny sposób. Nasi bohaterowie są uzależnieni od siebie, od silnych emocji. Nie potrafią komunikować się ze sobą, tylko ciągle przerzucają się problemami emocjonalnymi - wyjaśnia.

Gość Czwórki wyjaśnia również na czym polega zjawisko filmoterapii, gdzie w obrazach możemy zobaczyć własne doświadczenia, własne emocje. Aktorzy, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski zdradzają, jaki wpływ miało na ich emocje i relacje wzięcie udziału w tej produkcji.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzący: Beata Kwiatkowska

Goście: Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke (aktorzy), Martyna Harland (psycholog Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Całowanie, przytulanie. Co nam wolno publicznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 18:15
Młodzi ludzie często okazują sobie uczucia w miejscach publicznych. Z badań wynika, że nie przeszkadza nam to, dopóki zachowania nie są zbyt ostentacyjne. Gdzie leży granica przyzwoitości i czy pocałunek to już za wiele?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cisza w związku. "Jest lękotwórcza. Bywa konstruktywna"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
- Cisza w związku to nie tylko brak słów. To też brak kontaktu wzrokowego, chłód emocjonalny, zamknięcie się przed drugą osobą - przekonywała w Czwórce psycholog Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń