Polskie Radio
Section05
Piotr Stramowski

"Mój dług". Kolejna próba zmierzenia się ze wstrząsającą historią

Jak zauważa Ryszard Jaźwiński "Mój dług" powstał niewiele później od "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". – Myślę, że jest to na plus, że powstały dwa filmy poruszające podobną tematykę, ale czyn bohatera jest zupełnie inny, więc można to zestawić, jako dwie zupełnie różne perspektywy, dwie różne historie – ocenia Bartosz Sak, wcielający się w główną rolę w filmie. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Piotr Stramowski długi Krzysztof Krauze Trójka Anna Karczmarczyk

"Mój dług" polską premierą tygodnia. Rozmowa z aktorami

Kto z nas nie pamięta obsypanego nagrodami filmu "Dług" Krzysztofa Krauzego? Wyreżyserowany przez Denisa Delića i Bogusława Joba dramat więzienny "Mój dług" pokazuje głośną historię Sławomira Sikory z innej, jego własnej perspektywy. Z okazji piątkowej premiery obrazu, gośćmi "Trójkowo, filmowo" byli odtwórca głównej roli Bartosz Sak oraz Anna Karczmarczyk, która wcieliła się w rolę jego partnerki Agaty.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Piotr Stramowski długi Krzysztof Krauze

Rafał Zawierucha po drugiej stronie obiektywu

Po dramacie Dzień Kobiet i biograficznej opowieści o Michalinie Wisłockiej sztuka Kochania, wokalistka i reżyserka Maria Sadowska sięgnęła po gatunek komedii romantycznej. Miłość na pierwszą stronę to współczesna opowieść o Kopciuszku, w której zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Piotra Stramowskiego i Rafała Zawieruchę, który stanął po drugiej stronie obiektywu, by wcielić się w rolę paparazzo. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA kino FILM film polski Andrzej Chyra Tomasz Kot komedia Piotr Stramowski Rafał Zawierucha olga bołądź

Piotr Stramowski poleca „Kasztanowego ludzika”

Z okazji polskiej premiery thrillera Sørena Sveistrupa „Kasztanowy ludzik” w centrum stolicy pojawiła się tajemnicza konstrukcja z wizerunkiem tytułowego ludzika. Zadaniem mieszkańców stolicy było zapełnienie konstrukcji kasztanami. Dziś się to udało, a to oznacza, że do 1000 bibliotek w całej Polsce trafi aż 5000 książek – poinformował na profilu FB wydawca książki.
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA Piotr Stramowski

Piotr Stramowski o swoich rolach i "Sługach wojny"

– Ostatnio dostałem kolejną propozycję zagrania policjanta i z marszu odmówiłem. Bardzo tego żałuje, bo przeczytałem scenariusz i odkryłem, że to świetna rola – mówił Piotr Stramowski, którego od 21 sierpnia możemy oglądać w roli Komisarza Samborskiego w thrillerze sensacyjnym Mariusza Gawrysia "Sługi wojny".
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Piotr Stramowski festiwal filmowy Wenecja Trójka KULTURA FILM kino

Film "Fighter". "Każdego dnia musisz być lepszy niż byłeś wczoraj"

- Zajmuje się sportami walki już 20 lat. Tematyka i losy głównego bohatera są więc bliskie mojemu sercu. Przez pokazaną w filmie przemianę przechodzą praktycznie wszyscy zawodnicy, ale trzeba to przeżyć na własnej skórze, by móc to w pełni zrozumieć - powiedział w Polskim Radiu 24 Konrad Maximilian, reżyser filmu "Fighter". Gościem audycji był również aktor i odtwórca głównej roli Piotr Stramowski.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA FILM boks SPORT Sporty walki Piotr Stramowski Katarzyna Cygler