"W spirali" kryzysu - z Kasią Warnkę i Piotrem Stramowskim

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 09:40
- "W spirali" to film, który wymaga szczególnej oprawy, na pewno nie popcornu - mówi Katarzyna Warnke. - Uważam, że jest magiczny - dodaje Piotr Stramowski. A psycholożka Martyna Harland dodaje go do listy obrazów filmoterapeutycznych.
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o filmie "W spirali" i obrazach filmoterapeutycznych (Tryb głośnomówiący/Czwórka)
Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke
Piotr Stramowski i Katarzyna WarnkeFoto: PAp/Marcin Kmieciński

Kryzys w związku, toksyczne małżeństwa czy relacje to ostatnio popularny temat. W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy psychologa, ale też obejrzeć film, z grupy filmoterapeutycznych.

- Podstawowym problemem bohaterów obrazu Konrada Aksinowicza "W spirali" jest to, że nie rozmawiają ze sobą - mówi Martyna Harland, psycholożka z Uniwersytetu SWPS. - Para próbuje radzić sobie z problemami w alternatywny sposób. Nasi bohaterowie są uzależnieni od siebie, od silnych emocji. Nie potrafią komunikować się ze sobą, tylko ciągle przerzucają się problemami emocjonalnymi - wyjaśnia.

Gość Czwórki wyjaśnia również na czym polega zjawisko filmoterapii, gdzie w obrazach możemy zobaczyć własne doświadczenia, własne emocje. Aktorzy, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski zdradzają, jaki wpływ miało na ich emocje i relacje wzięcie udziału w tej produkcji.

***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzący: Beata Kwiatkowska

Goście: Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke (aktorzy), Martyna Harland (psycholog Uniwersytet SWPS)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/kul


Czytaj także

Całowanie, przytulanie. Co nam wolno publicznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 18:15
Młodzi ludzie często okazują sobie uczucia w miejscach publicznych. Z badań wynika, że nie przeszkadza nam to, dopóki zachowania nie są zbyt ostentacyjne. Gdzie leży granica przyzwoitości i czy pocałunek to już za wiele?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cisza w związku. "Jest lękotwórcza. Bywa konstruktywna"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
- Cisza w związku to nie tylko brak słów. To też brak kontaktu wzrokowego, chłód emocjonalny, zamknięcie się przed drugą osobą - przekonywała w Czwórce psycholog Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń