"Głuchy telefon". Posłuchaj nowego singla Jakuba Skorupy

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 18:30
Śpiewał o pociągach towarowych i o tym, że wypowiedzenie z korpo napisał wierszem. Najnowszy utwór Jakuba Skorupy to opowieść o godzeniu się z brakiem.
Jakub Skorupa
Jakub SkorupaFoto: Jakub Skorupa/promocja

Zobacz także
jakub skorupa 1200.jpg
Ballady wagonowe Jakuba Skorupy

Artysta przyznaje, że to najbardziej osobista wypowiedzi, na jaką - jak dotąd - sobie pozwolił. Pisanie tekstu do "Głuchego telefonu" było podróżą w głąb siebie, w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie "kim jestem, kiedy ciebie nie ma". To czwarty oficjalny singiel Jakuba Skorupy, który zapowiada jedo debiutancką płytę.

Jakub Skorupa - Wakacje i deszcz (Official Video) / Jakub Skorupa

Jakub Skorupa to nowa i ciągle jeszcze enigmatyczna postać polskiej sceny muzycznej, ogłoszona muzyczną nadzieją 2021 roku. Na jakim etapie przygotowań jest jego pierwszy album, jak wspomina pierwsze spotkania z publicznością i dlaczego "Głuchy telefon" trzymał przez rok w szufladzie. O tym w najbliższym wydaniu audycji.

***

Na audycję "Wszystko gra" - w środę (22.09), po godz. 9.00 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa

Czytaj także

Numery "na impulsie". Michał Wiraszko o nowej płycie Much

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2021 13:50
- 2010 rok spędziliśmy na trasie: scena, backstage, bus. Zagraliśmy sto koncertów i spełniliśmy rock'n'rollowy sen o życiu w trasie - wspomina Michał Wiraszko z zespołu Muchy. - Tamto lato było niesamowite, dlatego postanowiliśmy uwiecznić je w piosence.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Makowiecki: z oczekiwaniami trzeba uważać, żeby nas nie przerosły

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 15:50
- Gdybym mógł się spotkać z Tomkiem z czasów debiutu, to muzycznie zostawiłbym go w spokoju. Nie udzielałbym żadnych rad - mówi Tomasz Makowiecki. - Z perspektywy czasu wiele rzeczy zrobiłbym inaczej, ale na pewno nie odebrałbym mu prawa do naiwności i popełniania błędów. 
rozwiń zwiń