"Aura", "Zew", "Złote bloki". Świadectwo dojrzałości Mroza

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 15:30
- Sukces "Miliona monet" spadł na mnie nieoczekiwanie i jestem za to wdzięczny, ale niewiele już mam wspólnego z gościem z 2009 roku. Jestem zupełnie gdzie indziej - i mentalnie, i artystycznie, i lirycznie, i warsztatowo - mówi Łukasz Mróz. Nowy album Mroza "Złote bloki" ukazał się 1 kwietnia 2022 roku.
Ula Kaczyńska i Mrozu
Ula Kaczyńska i MrozuFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Jak brzmią "Złote bloki"?

O nowym krążku Mroza fani mówią, że jest domknięciem trylogii: "Zew", "Aura" i "Złote bloki". - Pracując nad krążkiem, nie myślałem o tym w ten sposób. Chciałem zrobić płytę w moim stylu, ale nie taką samą jak poprzednie albumy. Bardzo tego pilnowałem, więc z piosenek, które powstały w tym czasie, wybrałem tylko część kompozycji - wspomina artysta. - Teraz, kiedy słucham "Złotych bloków", naprawdę jestem zadowolony. Ta płyta dobrze brzmi i jest tak bardzo moja.

Piosenki zrobione na ośce

Szósty album w dorobku Mroza zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r’n'b. - Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego, inspirującego powietrza. Dziś, gdy czasy wcale nie są lżejsze, tym bardziej czuję, że pozytywny przekaz tego albumu będzie potrzebny - opowiada gość Czwórki. - Część materiału powstała także w trakcie wypadu w góry. Odcięliśmy się od świata, żeby robić swoje. Piosenki powstawały spontanicznie. Piotrek Rubens Rubik chwytał za gitarę i grał jakąś melodię, ja dorzuciłem coś od siebie, potem pojawiał się bas i za chwilę mieliśmy gotowy numer. Tak było m.in. z piosenką "Złoto".  

Mrozu - Złoto (Official Music Video) | Mrozu

Posłuchaj
53:07 2022_04_13 09_06_55_PR4_Wszystko_gra.mp3 Złoty chłopak ze "Złotych bloków" - Mrozu o nowej płycie (Wszystko gra/Czwórka)

"Nie mam zespołu, gram w paczce"

Jak na chłopaka z bloku przystało, do nagrania albumu Mrozu zaprosił paczkę sprawdzonych kompanów. Vito Bambino w numerze "Za daleko" nadaje dodatkowego dynamizmu materiałowi i czyni singiel pretendentem do soundtracku wakacyjnych tras samochodowych. Ostatnim gościem jest Jarecki, którego głos w połączeniu z Mrozem brzmi, jakby byli ulepieni z tej samej bluesowo-funkowej gliny. DonGURALesko i Ras - to ukłon w stronę korzeni twórczości Mroza, gdy jeszcze produkował bity dla raperów. - Spotykamy się towarzysko. Są tacy, którzy z przyjaciółmi grają w planszówki, ja z kumplami nagrywam muzykę - śmieje się Mrozu. - Zajmuję się tym już od ponad 10 lat i cały czas robię to na tej samej zajawce. To jest dobra zabawa, którą traktuję zupełnie poważnie.

Mrozu feat. Vito Bambino - Za daleko (Official audio) | Mrozu

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez MROZU (@mrozu_)

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Mrozu

Data emisji: 13.04.2022

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Igo: jestem melodystą, uwielbiam ładne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 11:50
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to obchodząc w tym roku 30. urodziny, będę miał na koncie dziesięć studyjnych albumów - mówi Igor Walaszek, czyli Igo. Właściciel jednego z najciekawszych męskich wokali na polskiej scenie muzycznej pracuje nad pierwszą solową płytą. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Daria Zawiałow w świecie anime. Film "Belle" już w kinach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 18:30
O tym, że jest fanką japońskiej anime Daria Zawiałow mówiła od dawna. Teraz artystka zrealizowała kolejne marzenie - użyczyła głosu bohaterce polskiej wersji filmu animowanego "Belle" w reżyserii nominowanego do Oscara Mamoru Hosody. 
rozwiń zwiń