Jedynego koncertu Męskiego Grania będzie można słuchać też na kasecie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 17:31
- Większość moich bliskich znajomych żyje zwykle w wirze koncertowym. A w pandemii nagle nie ma nic - mówi Daria Zawiałow. - Myślę, że miło, że jest taki koncertowy promyczek w postaci płyty "Męskiego Grania 2020".  Taki akcent, który może poprawić komuś nastrój - dodaje. 
Daria Zawiałow
Daria ZawiałowFoto: Piotr Porębski

blauka trefne-fanty-coverphoto-ola-bodnaruś 1200.jpg
Blauka: "Trefne fanty" to pierwszy krok na drodze do nowej płyty

4 grudnia będzie miała miejsce premiera albumu "Męskie Granie 2020". Album jest zapisem jedynego tegorocznego koncertu, który odbył się z Żywcu 8 sierpnia. Na czele Orkiestry stanęli tym razem Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Odbył się tylko jeden koncert, bez publiczności, ale transmitowany był na żywo w internecie. Fani wydarzenia będą mogli usłyszeć je jeszcze raz - odtwarzając z płyty CD, winyla lub kasety magnetofonowej. 


Posłuchaj
10:37 czwórka stacja kultura 25.11.2020 damian.mp3 O albumie "Męskie Granie 2020" opowiada Daria Zawiałow (Stacja Kultura/Czwórka)

 

Na singiel albumu "Męskie Granie" wybrano świetnie znany utwór Czerwonych Gitar "Płoną góry, płoną lasy".

- Mieliśmy oddech Czerwonych Gitar na plecach. To jest wspaniały, ponadczasowy utwór, który w swoim oryginale jest absolutnie genialny. Doczekał się interpretacji, która jest bardzo nieoczywista - mówi Daria Zawiałow. - Michał Kusz robił ten aranż w porozumieniu z Błażejem Królem. Bardzo nas zaskoczył. Błażej powiedział Michałowi: spełniłeś moje marzenie. Jest to bardzo świeże. Bollywoodzki klimat sprawił, że był to najfajniejszy moment w czasie prób i na koncercie to chyba też było czuć, takie zgranie całej orkiestry - dodaje. 

W repertuarze koncertu znalazły się m.in.: "Bananowy song", "Korowód" Marka Grechuty, "Zanim zrozumiesz" Varius Manx, "Boskie Buenos" Maanamu i wiele innych hitów - 19 kompozycji.


julia pietrucha portal 1200.jpg
Julia Pietrucha i "Folk it! Tour", czyli folknomadzi z nieprawdziwego życia

- Bardzo długo główkowaliśmy, które utwory wybrać - przyznaje artystka. - Niektóre były bardziej kompromisowe, inne mniej. Każdy z nas przyniósł swoje propozycje. Ja uwielbiam utwór Roberta Gawlińskiego "Nie stało się nic" to była moja propozycja, a najważniejszym dla mnie utworem jest "Boskie Buenos" Maanamu. Wszystkie utwory są w jakiś sposób ważne - podkreśla. 

Daria Zawiałow zwraca uwagę, że trudny czas pandemii zamknął artystów w domach i studiach. Album "Męskiego Grania" jest koncertowym promyczkiem. 

- 2021 rok może być rokiem nowych płyt - przyznaje. - My, uzależnieni od muzyki, pracoholicy nie potrafimy oderwać się od tego, kiedy mamy czas to tworzymy. Pandemia "wiosenna" zaowocowała u mnie albumem nr 3, który ukaże się w przyszłym roku - zdradza. 

Męskie Granie Orkiestra 2020 (Daria Zawiałow, król, Igo) - Świt/Męskie Granie

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 25.11.2020

Godzina emisji: 11.32

pj/kul

Czytaj także

Natalia Kukulska powraca w towarzystwie Fryderyka Chopina

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 18:00
Natalia Kukluska przedstawia największy muzyczny projekt w swoim życiu. Artystka powraca w wielkim stylu, w towarzystwie wybitnych muzyków, czułych tekściarek i Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mikromusic: nasza "Kraksa" jest wypełniona miłością

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 15:24
- Większości kraksa kojarzy się z niegroźnym wypadkiem samochodowym, nasza "Kraksa" to nie tylko opowieść o miłości, ale też hołd dla najwierniejszego słuchacza Mikromusic - opowiada Natalia Grosiak.
rozwiń zwiń