Maria Czubaszek nie tylko o życiu zawodowym

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 15:57
Maria Czubaszek, znana z ciętego dowcipu pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka i dziennikarka, zagości w Czwórce we wtorkowy Poranek.
Maria Czubaszek w studiu Czwórki
Maria Czubaszek w studiu CzwórkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Maria Czubaszek, studiowała dziennikarstwo i filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim, lecz żadnego z tych kierunków nie skończyła. Z Polskim Radiem związała się już w 1966 roku, gdy nawiązała współpracę z Programem 1. Znana jest jednak także z wielu tekstów satyrycznych, prezentowanych w radiowej Trójce.

Czytaj także: Anna Wendzikowska - do De Niro i Carreya bez tremy <<<

Wielokrotnie nagradzana, w maju 2009 roku z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Publicystka pojawi się we wtorkowy poranek w "Audycji nr 1".


Prowadzący: Michał Migała, Mariusz Infulecki

Gość: Maria Czubaszek

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Data emisji: 4.11.2014

Godzina emisji: 06.00 - 9.00

(kd)

Czytaj także

Jacek Rozenek: kluczem do szczęścia jest równowaga

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 18:00
Aktora Jacka Rozenka kojarzymy przede wszystkim z wielu ról filmowych i telewizyjnych. To jednak tylko wycinek jego dorobku zawodowego. Na co dzień bowiem rodowity, 45-letni warszawiak doskonale radzi sobie jako mówca motywacyjny i coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarowanie słowem, czyli sposób na skuteczny podryw

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 11:30
"Ej mała! Bardzo bolało, kiedy spadłaś z nieba?". Mówiąc tak do dziewczyny, która ci się podoba możesz być pewien jednego - nim się obejrzysz, odleci skąd przybyła. O najlepszych i najgorszych tekstach rzucanych podczas podrywu rozmawialiśmy w "Audycji nr 1".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Hyży o współpracy z Pauliną Przybysz z Sistars

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2014 12:50
Piękna, utalentowana, spełniona jako matka. Czego więcej pragnąć? Może debiutanckiej płyty nagranej przy współpracy z Pauliną Przybysz z zespołu Sistars? O swoich planach artystycznych w "Audycji nr 1" opowiadała młoda wokalistka Maja Hyży.
rozwiń zwiń