Życie najlepiej zmieniać po trzydziestce

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2014 11:29
Witalność, potencja, piękno, mądrość, doświadczenie, charyzma... Ludziom po trzydziestce nie brakuje zalet! Dlatego ten wiek daje najwięcej możliwości do działania.
Audio
  • Marcin Sińczuch, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego o życiu po trzydziestce (Czwórka/Audycja nr 1)
Po trzydziestce mamy najwięcej energii do zmian
Po trzydziestce mamy najwięcej energii do zmianFoto: Glow Images/east News

Harrison Ford dopiero wieku trzydziestu trzech lat stał się sławny. Wcześniej chciał rzucać aktorstwo na rzecz stolarki, i dobrze. Gdyby George Luckas nie zamówił u niego szafy, pewnie nigdy by się nie poznali i aktor nie maiłby szansy zagrania w "Gwiezdnych Wojnach".

- To jest bardzo dobry moment w życiu, bo jeszcze mamy energię z młodości i dużo doświadczeń - mówił Marcin Sińczuch, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego. Zatem jeśli myślisz, że już nic w życiu nie osiągniesz, bo jesteś już za stara/stary, to znak, że czas na zmiany. A po trzydziestce, wbrew pozorom, najłatwiej osiągnąć to, czego naprawdę pragniemy. - To jest taki wiek, w którym można bardzo dużo w życiu - mówi gość Czwórki.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzili: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Gość: Marcin Sińczuch, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego

Data emisji: 15.12.2014

Godzina emisji: 6.00

(pkur)

Czytaj także

Nie bój się zmiany zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 11:00
Jeśli marzymy o tym, żeby na jeden dzień stać się kimś innym, spróbować sił w zawodzie, który dotąd był tylko marzeniem - wybierzmy lifetramp. A co zrobić i jakie kroki wykonać, by przebranżowić się na stałe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa o podwyżce - jak przełamać stres?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 16:00
Poziom stresu związany z rozmową o podwyżkę dla milionów osób wydaje się na tyle paraliżujący, że w ogóle nie podejmują tego tematu. 62 procent Polaków nigdy nie się na to nie zdecydowało. Jak temu zaradzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Terapia tańcem. Czy da się "wytańczyć stres”?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 12:20
Taniec to nie tylko świetny sposób na zachowanie kondycji. Ma też zbawienny wpływ na nasze zdrowie, również psychiczne. - To relaks, zabawa i lek na niemal całe zło - mówi Agnieszka Szewczyk, psycholog.
rozwiń zwiń