Cyfrowi nomadzi. Wymień biuro na rajską plażę!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:42
Opalasz się, pijesz chłodne napoje, serfujesz, zwiedzasz, poznajesz ludzi, bawisz się i pracujesz. Cyfrowi nomadzi są dowodem, że pogodzenie tego wszystkiego niemal w jednym czasie jest możliwe.
Audio
  • Justyna Fabijańczyk i Bartłomiej Tofel opowiadają o swoim trybie życia i pracy, cyfrowym nomadyzmie (Audycja nr 1/Czwórka)
Nie trzeba wiele, by pracować na plaży
Nie trzeba wiele, by pracować na plażyFoto: Glow Images/East News

Cyfrowych nomadów przybywa na całym świecie. Do ich grona należą też freelancerka z branży reklamowej Justyna Fabijańczyk i Bartłomiej Tofel. - Cyfrowi nomadzi to tacy ludzie, którzy zamiast pracować w biurze wybrali pracę z jakiś fajnych miejsc na świecie i robią to zdalnie - mówi Justyna. Bartłomiej dodaje zaś, że warto pojechać w tym celu do raju, choć zaznacza, że dużo zależy od wykonywanego zawodu. 

Swoją przygodę z nomadyzmem Czwórkowi goście rozpoczęli w 2014 roku, przyznają jednak, że od decyzji do wyjazdu minęły dwa lata. Na naszej antenie zdradzili powody, dla których warto zdecydować się na taki tryb życia i pracy. Przybliżyli też trudności, jakie stają im na drodze. Wyjaśnili, dlaczego ważna jest samodyscyplina i zdradzili, czemu dobrze pracuje się w Azji - Tajlandii, Wietnamie.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska

Goście: Justyna Fabijańczyk i Bartłomiej Tofel (cyfrowi nomadzi, freelancerka i pracownik branży IT)

Data emisji: 11.05.2016

Godzina emisji: 8.10

pj/kd

Czytaj także

Państwo Makulscy i Luśka - psia podróżniczka

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 13:10
Aleksandra i Michał podróżują od dawna. Trzy lata temu dołączyła do nich Luśka - suczka przygarnięta ze schroniska na Paluchu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pawliccy ziścili swe dziecięce marzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 12:00
- Z ostatniej podróży po Australii Jacek przywiózł 10000 zdjęć - mówi Aleksandra Pawlicka, podróżniczka i dziennikarka. Wszystko wynika z tego, że Pawliccy nie lubią leżeć na plaży i wolą spotkania z gorylami.
rozwiń zwiń