Dawid Woliński: pomaganie innym zawsze jest modne

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 12:20
Jeden z najbardziej znanych polskich projektantów kiedy nie jest w swoim atelier, pomaga innym. - Determinują mnie pasja i chęć działania. Nie tylko w modzie, ale też dla innych - tłumaczy Dawid Woliński.
Audio
  • Kurs mycia zębów według Dawida Wolińskiego i kilka słów o "selfie" - rozmowa z projektantem (Czwórka/Strefa Prywatna)
W ubraniach Dawida Wolińskiego chodzą m. in. Paris Hilton i Nicole Richie. Projektant dba także o wygląd największych polskich gwiazd
W ubraniach Dawida Wolińskiego chodzą m. in. Paris Hilton i Nicole Richie. Projektant dba także o wygląd największych polskich gwiazdFoto: Wojciech Kusiński/PR

Kultowe
Kultowe "selfie" w windzie

Dawid Woliński na stałe wspólpracuje z fundacją Wiewiórki Julii. - Pracują w niej ludzie, którzy robią coś, o czym nikt inny nie myśli - mówi projektant. - Mając na uwadze, że opieka dentystyczna w naszym kraju dużo kosztuje, pomagają dzieciom z biedniejszych rodzin dbać o zęby.

Wraz z szefową fundacji Dawid Woliński zaprojektował kolekcję koszulek inspirowanych hasłem "I can and I will". - To dobre motto na życie - przekonuje gość Czwórki. - Jako uczeń zawsze byłem dobry z plastyki i robót ręcznych, ale nie od razu marzyłem o projektowaniu mody. Namówiła mnie na to moja szkolna pani psycholog, a ja uwierzyłem, że dam radę.

 

 

 

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dawid Woliński

Data emisji: 15.02.2015

Godzina emisji: 9.00

(kul/jp)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Moda w 3D - rewolucja w haute couture

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2014 18:00
Druk w trójwymiarze zwiastuje duże zmiany w modzie. Dzięki niemu kreatorzy będą mogą tworzyć formy, które dotąd nie były możliwe do zastosowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda robotyczna - suknie, które odzwierciedlają nasze emocje

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2015 12:20
Tkaniny naszpikowane technologią, czujnikami, które pod wpływem naszych emocji zmieniają fakturę bądź kolor - to nowy trend w modzie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Dolski - dźwiękiem maluje obrazy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 08:20
Z Tomaszem Dolskim porozmawiamy przede wszystkim o jego nowym utworze "One day in Berlin" i o klipie, który do niego stworzono.
rozwiń zwiń