Postanowienia. Warto ogłosić je w internecie?

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 12:15
W portalach społecznościowych powstało mnóstwo grup dla osób podejmujących noworoczne postanowienia. W 2016 roku 40 tys. osób zamierza kogoś pocałować, 54 tys. - przeczytać 52 książki, a 24 tys. - znaleźć męża.
Audio
  • Psycholog Izabela Dziugieł o noworocznych postanowieniach (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Najwięcej, bo aż 17 proc. postanowień Polaków, dotyczy rzucania palenia. Sporo osób zadeklarowało też chęć pozbycia się zbędnych kilogramów, zdrowszego odżywiania się i poprawienia kondycji.

- Zadeklarowanie postanowienia w internecie może być zdradliwe. Wprawdzie obecność innych pomaga, dopinguje, ale w pewnych momentach staje się presją. Efekt jest taki, że strasznie się z tym męczymy, a po kilku miesiącach i tak wracamy do swoich starych przyzwyczajeń - przestrzega psycholog Izabela Dziugieł.

Ekspertka podpowiada także, jakim innym słowem należy zastąpić określenie "postanowienie", by łatwiej osiągnąć sukces. Zdradza także, na czym polega metoda małych kroków, którą warto zastosować, jeżeli chcemy na trwałe zmienić coś w swoim życiu.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Izabela Dziugieł (psycholog, psychoterapeutka)

Data emisji: 11.01.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kul

Czytaj także

Test Arona - czy dzięki niemu można się zakochać?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 08:00
Psycholog Arthur Aron zestawił 36 pytań. Uczestnicy testu odpowiadają na kolejne z nich i to ma sprawić, żeby się w sobie zakochali. My sprawdzamy, czy to działa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak osiągnąć spokój? To droga na lata!

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 09:10
Jarek Szulski i Jacek Santorski napisali książkę o poszukiwaniu spokoju. Zastrzegają jednak, że nie jest to poradnik, który powie czytelnikom, jak osiągnąć szczęście w weekend, bo praca nad sobą trwa lata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

JDabrowsky i postanowienia jego fanów

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 10:00
Janek Dąbrowski w audycji na żywo rozmawiał ze słuchaczami i fanami jego kanału na YouTube o noworocznych postanowieniach.
rozwiń zwiń