"Nie ma czegoś takiego, jak zarządzanie czasem"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 11:00
– Jest tylko odpowiedzialność za nasze działania – mówiła coach kariery Anna Witkiewicz w rozmowie wokół książki "Zwlekanie się opłaca" Rory'ego Vadena.
Audio
  • Anna Witkiewicz o planowaniu dnia i pomnażaniu czasu (Strefa prywatna/Czwórka)
W audycji zapytaliśmy także słuchaczy, jak planują swój czas i wykonywanie zadań w ciągu dnia (zdj. ilustracyjne)
W audycji zapytaliśmy także słuchaczy, jak planują swój czas i wykonywanie zadań w ciągu dnia (zdj. ilustracyjne)Foto: C_osett/flickr/public domain 1.0

– Musimy ustalić, co jest dla nas ważne, jakie stawiamy sobie cele i jakimi działaniami doprowadzimy do realizacji tych celów – tłumaczyła Anna Witkiewicz ideę pomnażania czasu, o której pisze Rory Vaden. Według autora książki doprowadzić ma nas do tego pięć prostych kroków.

Jednym z nich jest eliminacja. – Vaden zwraca uwagę, że gdy do czegoś dążymy, myślimy o tym, czego musimy sobie dołożyć. On zaś zachęca nas do tego, żebyśmy zaczęli od wyeliminowania działań, które kradną czas i odciągają od najważniejszych spraw – powiedziała Anna Witkiewicz.

Na tym etapie możemy odzyskać najwięcej czasu, ale to nie koniec. Rory Vaden pisze jeszcze o automatyzacji, zlecaniu, koncentracji, a nawet... odkładaniu na potem.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Anna Witkiewicz (coach kariery)

Data emisji: 1.02.2016

Godzina emisji: 20.00

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokolenie niby stracone, ale za to z jakimi wymaganiami!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 12:00
Nie ma dla nas przyszłości - twierdzą młodzi Polacy, którzy tak źle nie myśleli o sobie od lat. Z badań wynika, że co czwarty maturzysta uważa, że należy do straconego pokolenia. Czy ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca w hotelu? "Dla ambitnych pasjonatów"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 15:00
- Jeśli jesteś otwarty dla ludzi, lubisz podróże i potrafisz zachować dyskrecję, masz szansę zrobić karierę w hotelarstwie - zapewnia dyrektor Zespołu Szkół nr 11 im. Władysława Grabskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń